CleanPoint
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Twój e-PIT w Galerii Piastów

Przez   /   12/03/2019  /   No Comments

Już w sobotę 16 marca w godzinach od 12.00 do 20.00 zapraszamy wszystkich klientów do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji Twój e-PIT. Potrzebujecie pomocy w rozliczeniu podatkowym? Zapraszamy na duże patio Galerii Piastów!

Poniżej garść najważniejszych informacji dla chętnych do skorzystania z akcji!

Kogo dotyczy usługa Twój e-PIT?

W 2019 r. Ministerstwo Finansów przygotowało usługę Twój e-PIT dostępną dla podatników – osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-37 oraz podatników uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych (np. przychody ze zbycia akcji) składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-38.

Od rozliczeń za 2019 r. zeznania podatkowe będą dostępne również dla podatników – osób fizycznych prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą składających zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36, PIT-36L lub PIT-28.

Sporządzone przez organy Krajowej Administracji Skarbowej zeznanie podatkowe będzie udostępnione podatnikom w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym – w serwisie podatki.gov.pl
Aplikacja, w której udostępnione zostaną zeznania podatkowe, będzie zapewniała podatnikom nieograniczony dostęp do tych zeznań oraz do Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO) potwierdzającego złożenie zeznania podatkowego do organu podatkowego.

Termin udostępnienia zeznań podatkowych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Zeznania podatkowe będą dostępne od dnia 15 lutego do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Zakres czynności dostępnych dla podatnika w ramach usługi Twój e-PIT.

Podatnik sporządzone przez KAS zeznanie podatkowe będzie mógł:
- zweryfikować i zaakceptować bez zmian,
- zmodyfikować (np. w zakresie wyboru formy opodatkowania: wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci; wskazania nr KRS wybranej OPP, której chce przekazać 1% podatku należnego) lub uzupełnić o dane, których nie posiada KAS (uzupełnienia o kwotę odliczenia: darowizny na cele kultu religijnego, darowizny na cele krwiodawstwa, poniesionych wydatków na cele rehabilitacyjne, poniesionych wydatków z tytułu użytkowania sieci Internet, wpłat dokonanych na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego) i następnie je zaakceptować,
- nic nie robić – wtedy z upływem terminu do składania zeznań rocznych (z dniem 30 kwietnia), zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane, co będzie równoznaczne ze złożeniem przez podatnika rozliczenia rocznego PIT,
- odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

W zeznaniu podatkowym przygotowanym przez KAS podatnicy będą mieli również możliwość weryfikacji numeru rachunku osobistego, jaki mają zgłoszony w urzędzie skarbowym do zwrotu nadpłaty, i w przypadku jego zmiany lub braku – będą mogli taki rachunek zaktualizować w zeznaniu podatkowym lub wskazać w nim numer rachunku osobistego właściwy do jej zwrotu, jeżeli wcześniej nie zgłosili rachunku w urzędzie skarbowym.

Jak złożyć zeznanie Twój e-PIT?

W serwisie podatki.gov.pl należy wybrać Twój e-PIT i uwierzytelnić się poprzez profil zaufania albo wpisując: PESEL lub NIP i datę urodzenia, kwotę przychodu z deklaracji za 2017 r. oraz kwotę przychodu z jednej informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok. Następnie należy podać kwotę nadpłaty lub do zapłaty, która wynika z zeznania za 2017 rok.

Uwaga: – te dane winien mieć ze sobą podatnik podczas akcji w Galerii!!!
1. PESEL/NIP (data urodzenia)
2. Przychód wynikający z zeznania za 2017 r.
3. Kwotę przychodu z jednej informacji od płatnika (PIT-11) za 2018 r
4. Kwotę nadpłaty lub do zapłaty, która wynika z zeznania za 2017 rok.

W przypadku chęci złożenia zeznania wspólnie z małżonkiem – należy mieć dane małżonka (jak wyżej)
Prosimy, aby podatnicy mieli dokumenty potwierdzające tożsamość (dowody osobiste, paszporty).

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

73135100_1735209843278431_4536094198880796672_n-1024x681

Zagrodno. Nauczycielska feta na zamku Grodziec

Read More →