basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

3 000 wypożyczeń rowerów w tydzień! Legnica pedałuje

Przez   /   06/08/2018  /   No Comments

W ciągu zaledwie siedmiu dni lipca legniczanie blisko trzy tysiące razy skorzystali z rowerów miejskich. Przybyło ponad 690 nowych użytkowników. Najczęściej korzystamy z miejskich jednośladów w godzinach popołudniowych, a czas przejazdu trwa do 15 minut, dzięki czemu jedziemy za darmo.

W tym roku dostępnych jest 11 stacji wypożyczeń i 98 rowerów, w tym znane już z poprzedniego sezonu rowery dziecięce. Nowością są tandemy, które – podobnie jak rowery standardowe – można wypożyczać i oddawać na dowolnej stacji LRM. Rowery o podwójnym napędzie stają się coraz bardziej popularne. W ciągu jednego tygodnia wypożyczano je ponad 200 razy, natomiast rowery dziecięce – 68 razy.
Najbardziej uczęszczane przez użytkowników miejskie trasy rowerowe prowadzą z ulicy Jaworzyńskiej (SP 10) do placu Wilsona, z placu Wilsona w kierunku Piłsudskiego i Horyzontalnej, z placu Wilsona na Jaworzyńską i na plac Słowiański.
Do tej pory legniczanie najczęściej wypożyczają rowery na stacjach przy placach Wilsona i Słowiańskim, przy Piłsudskiego/Horyzontalnej oraz Złotoryjskiej/Sejmowej.
W tym roku z Legnickiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do końca listopada. W 2019 i 2020 roku sezon rozpocznie się już 1 kwietnia. System zostanie dodatkowo rozbudowany – w sumie dostępnych będzie 14 stacji wypożyczeń i 122 rowery.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wybory 039

Bzdury w protokołach czyli wybory po złotoryjsku

Read More →