UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Trzecie dziecko w Oknie Życia legnickiego Caritasu

Przez   /   28/12/2017  /   No Comments

Dzień przed wigilią Bożego Narodzenia ktoś zostawił w Oknie Życia Caritas Diecezji Legnickiej kilkudniowe niemowlę. Dziewczynka była zadbana, zdrowa, dobrze zabezpieczona przed zimnem. To trzecie dziecko uratowane w ten sposób.

Zgodnie z przyjętą procedurą, do dziewczynk zostało wezwane – na wszelki wypadek – Pogotowie Ratunkowe. Gdyby noworodek nosił ślady przemocy, Policja musiałaby wszcząć śledztwo i odszukać jego rodzinę. Gdy tak jak teraz jest wszystko w porządku, nie wolno jej tego robić, bo dla dobra, jakim jest ocalone życie dziecka, Caritas gwarantuje jego rodzicom anonimowość. Z chwilą wyjęcia maleństwa z Okna Życia uruchomiona została skomplikowana procedura poszukiwania dla dziewczynki nowej  rodziny.

Okno Życia istnieje w Legnicy  prawie 8 lat. Jest dla rodziców, którzy z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą zająć się nowo narodzonym dzieckiem. Mogą anonimowo, nie ujawniając swej tożsamości, zostawić swoje maleństwo i być pewnym, że ktoś natychmiast się nim zaopiekuje. W chwili otwarcia Okna Życia w budynku Caritasu uruchamia się dzwonek – sygnał, że trzeba sprawdzić, czy czyjeś życie nie potrzebuje pomocy.

Porzucona przed wugilią dziewczynka dostała imię Ewa. To trzecie dziecko z legnickiego Okna Życia.  Pierwszy chłopczyk został znaleziony w Oknie Życia w listopadzie 2011 roku, drugi w grudniu 2012 r.

RYC. CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 347 dni temu dnia 28/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 28, 2017 @ 10:02 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cubala

Spotkanie z Agnieszką Cubałą w legnickiej bibliotece

Read More →