Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Tragedie na drogach. Policja apeluje o ostrożną jazdę

Przez   /   12/03/2018  /   No Comments

Koniec minionego weekendu przyniósł tragiczne w skutkach trzy wypadki drogowe na terenie powiatu legnickiego. W jednym z nich zginął 22-letni motocyklista. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek, wyobraźnię i bezpieczną jazdę.


W miniony weekend ładna pogoda sprawiła, że na naszych drogach pojawili się motocykliści. Niestety wczoraj na terenie powiatu legnickiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby doznały ciężkie obrażenia ciała, a trzecia poniosła śmierć na miejscu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej 364 Legnica-Złotoryja. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letnia kierujący osobowym VW, wykonując manewr skrętu w lewo, zderzyła się z 22-latkiem jadącym motocyklem. Mimo podjętej reanimacji, kierujący motocyklem zmarł na miejscu. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora, będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i wyobraźnię. Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, rowerzyści, a także piesi, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu.

Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój. Kierowcom przypominamy o zasadzie “Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!

mł.asp. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 373 dni temu dnia 12/03/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 12, 2018 @ 11:33 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

marcin m 027 drop

25 lat więzienia dla okrutnego zabójcy z ul. Chojnowskiej

Read More →