Goodmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Tesco zamyka Savię. Chętnego na budynek brak

Przez   /   29/05/2014  /   No Comments

Pustoszeją półki w domu handlowym Savia, na stoiskach przemysłowych trwa wyprzedaż towaru. Placówka będzie funkcjonować tylko do końca maja. Nadzieje, że ten fragment ul. Najświętszej Marii Panny szybko zmieni swe oblicze są jednak niewielkie. 

Jak poinformował nas Michał Sikora, kierownik ds. komunikacji zewnętrznej Tesco Polska, wciąż poszukiwany jest kontrahent zainteresowany nabyciem budynku i przyległego do niego placu po targowisku Manhattan.

Tesco od kilku lat miało plany przebudowy Savii i ważne pozwolenie na budowę. Na parterze miał być duży sklep spożywczy i bar samoobsługowy, na I piętrze – sala sprzedaży chemii gospodarczej, na II piętrze – tekstylia. Przy okazji szpecący centrum miasta gmach zyskałby nową elewację. Całkiem niedawno dyrekcja firmy zapewniała prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, że weźmie się za remont. Te zamiary są już nieaktualne.

- Jesteśmy siecią sprzedaży detalicznej i chcemy się skoncentrować na tej działalności. Na rynku są firmy zajmujące się zarządzaniem tego rodzaju nieruchomościami – mówi Michał Sikora. Ze względu na tajemnicę biznesową, nie może ujawnić, jakie jest zainteresowanie potencjalnych nabywców legnickim budynkiem.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1604 dni temu dnia 29/05/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 29, 2014 @ 12:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Legnickie Pole. Plezia i spółka w interesie mieszkańców

Read More →