ES
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Technikum Akademickie w klastrze edukacyjnym

Przez   /   21/01/2019  /   No Comments

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 23 stycznia 2019 roku o godzinie 10:00 w sali D7 odbędzie się uroczyste podpisanie deklaracji o przystąpieniu Technikum Akademickiego do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, działającego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.
W uroczystości wezmą udział przedstawiciele Zarządu LSSE, władz PWSZ im. Witelona w Legnicy, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.
W październiku 2018 r. zostało zarejestrowane Technikum Akademickie – nowa szkoła średnia w Legnicy. Technikum rozpocznie działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk.
Nauka w Technikum będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywać się będą na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane będzie w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach Uczelni. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.
Oferowane zawody – technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk – mają obecnie najlepsze perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w naszym regionie firmy międzynarodowe.
Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego Liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. łączy potencjał zarówno gospodarczy jak i naukowy. Dzięki efektowi synergii zwiększa dostępność do praktycznej nauki zawodu, która odbywa się w rzeczywistym środowisku pracy.

Źródło: PWSZ im Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ im WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PWSZ_uzupelniajaca

PWSZ im. Witelona w Legnicy czeka na Ciebie!

Read More →