PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Teatr w drodze”. Finał warsztatów w Krotoszycach

Przez   /   10/11/2017  /   No Comments

We wrześniu był Chojnów, zaś w poniedziałek 13 listopada to Krotoszyce będą miejscem drugiego finału wyjazdowych warsztatów teatralnych realizowanych w ramach ministerialnego programu “Kultura Dostępna”. Przedsięwzięcie służyło promocji teatru i sztuki scenicznej w roku podwójnego jubileuszu legnickiego teatru, który świętuje 40. lat polskiej sceny dramatycznej w mieście oraz 175. lat budynku, który jest jego siedzibą.

Finałowe spotkanie, które rozpocznie się w sali wiejskiej (w przeszłości siedziba gminnego domu kultury) w Krotoszycach o godz. 13.30, będzie okazją do zaprezentowania przebiegu i efektów październikowych warsztatów, które dla uczniów dwóch klas miejscowej szkoły podstawowej oraz dla dorosłych, w tym pań z miejscowego Stowarzyszenia “Nasze Krotoszyce” (przed laty działających jako Koło Gospodyń Wiejskich), prowadzili aktorzy legnickiego Teatru Modrzejewskiej: Zuza Motorniuk, Gabriela Fabian oraz Joanna Gonschorek.

- Pokażemy zrealizowany przez Karola Budrewicza film z przebiegu warsztatów oraz z kończących te zajęcia etiud teatralnych, a także wykonane przez niego zdjęcia dokumentujące te wydarzenia. Zaprosiliśmy wszystkich uczestników zajęć, ich opiekunów oraz gości. Swoją obecność zapowiedział dyrektor legnickiego teatru Jacek Głomb, ale także uczestniczące w warsztatach dla dorosłych wójt gminy Krotoszyce Beata Castañeda Trujillo oraz miejscowa sołtys Jadwiga Kozak – informuje koordynatorka przedsięwzięcia, teatralny pedagog Joanna Rostkowska.

Legnicki projekt “Teatr w drodze”, zarówno jego część zrealizowana w Chojnowie, jak i etap krotoszycki tych wyjazdowych warsztatów edukacyjnych, wpisał się w realizowany przez Narodowe Centrum Kultury program “Kultura Dostępna” i został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przeznaczyło na ten cel 50 tys. zł.

- Ideą była wędrówka, spotkania z ludźmi, wyjście poza mury teatru, praca z młodymi i rozwijanie ich predyspozycji. Teatr to bowiem także sposób na życie, na nabranie odwagi i śmiałości do ludzi – przekonuje Jacek Głomb.

- Z uczestnikami warsztatów spotkamy się ponownie i to już 19 listopada w Legnicy. Zaprosimy ich na zwiedzenie jubileuszowej, wędrownej wystawy “Teatr 40″, a także na wieczorny spektakl “Zabijanie Gomułki”, po którym odbędzie się spotkanie z aktorami występującymi w tym przedstawieniu -  zapowiada Joanna Rostkowska.

Grzegorz Żurawiński/ @kt Gazeta Teatralna

FOT. TEATR MODRZEJEWSKIEJ W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

FB_IMG_1544601139308

U Franciszkanów Złotoryjski Jarmark Bożonarodzeniowy

Read More →