schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Teatr udostępnia swą bibliotekę mieszkańcom

Przez   /   09/02/2018  /   No Comments

Od 12 lutego 2018 roku Biblioteka Teatru Modrzejewskiej w Legnicy staje się dostępna dla chętnych czytelników z całego miasta. Wystarczy dokument ze zdjęciem i już można korzystać z bogatych zbiorów – przeglądać je na miejscu lub pożyczać do domu. Biblioteka mieści się w foyer teatru (tam gdzie Caffe Modjeska), tuż za głównym wejściem do teatru (drzwi na prawo).

Na księgozbiór biblioteki Teatru składa się niemal dwa tysiące woluminów. Znajdziemy tu teksty dramatów polskich i obcych, dzieła z historii teatru i innych sztuk widowiskowych (m.in. liczne biografie artystów), prace z takich dziedzin, jak historia literatury, teatrologia, film, muzyka, sztuki piękne. Biblioteka posiada także czasopisma teatralne, m.in. prawie kompletny zbiór numerów „Dialogu” – pisma poświęconego współczesnej dramaturgii (od numeru 4. z roku 1956), a także komplet dzieł dramatycznych Szekspira w przekładzie Macieja Słomczyńskiego wraz z ekranizacjami zrealizowanymi przez BBC, kasety wideo z kilkunastoma spektaklami Złotej Setki Teatru TV oraz kilkanaście numerów „Liegnitzer Theaterblätter” – periodyku wydawanego przez legnicki teatr w latach 30./40 XX wieku.
Na stronie teatru ukaże się wkrótce katalog zbiorów.

Dyżury w bibliotece (w każdy poniedziałek w godzinach 17.00 – 19.00) będzie pełnił kierownik literacki i dramaturg Teatru Robert Urbański.

Źródło: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2262 dni temu dnia 09/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 9, 2018 @ 10:51 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →