Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Teatr Modrzejewskiej murem za Dorotą Buchwald

Przez   /   06/12/2018  /   No Comments

Dyrektor Jacek Głomb wraz z zespołem Teatru Modrzejewskiej w Legnicy dołączyli do rosnącego grona artystów, teatrologów i krytyków, zaniepokojonych informacjami, że minister kultury Piotr Gliński planuje zmianę na stanowisku dyrektora Instytutu Teatralnego. Środowisko wspiera dotychczasową dyrektor Dorotę Buchwald.

Dziś, gdy w Warszawie zbiera się komisja konkursowa, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy opublikował poniższe stanowisko:

Dyrekcja i zespół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy mocno wspiera kandydaturę Doroty Buchwald w konkursie na dyrektora Instytutu Teatralnego w Warszawie.

Dorota Buchwald przez lata kierowania IT wykazała się profesjonalizmem, umiejętnością dialogu z różnymi środowiskami, a przede wszystkim darem słuchania różnych – czasem sprzecznych – głosów i wyciągania z nich wniosków.

Polski teatr potrzebuje stabilnego i obiektywnego Instytutu Teatralnego. Dorota Buchwald daje gwarancję, że pod jej kierownictwem Instytut taki był, jest i będzie,

W imieniu zespołu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy – Jacek Głomb, dyrektor.

Legnica, 6 grudnia 2018

Wcześniej list w obronie Doroty Buchwald podpisało ponad tysiąc osobistości świata kultury.

Instytut Teatralny w Warszawie zajmuje się promowaniem polskiego teatru, prowadzi działalność edukacyjną i wydawniczą. Od 2013 roku kieruje nią teatrolożka związana wcześniej z Dialogiem Dorota Buchwald. Jej kadencja upływa w grudniu. W odróżnieniu od środowiska teatralnego, które wysoko ocenia działania pani dyrektor, minister kultury zarzuca placówce ideologizację. Dorota Buchwald jest jednym z 5 kandydatów na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 167 dni temu dnia 06/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 6, 2018 @ 1:06 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

objazd

Remont przejazdu kolejowego na ul.Chojnowskiej w Legnicy

Read More →