Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Teatr czeka na recytatorów

Przez   /   12/02/2019  /   No Comments

Startuje 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. W OKR mogą wystąpić: młodzież ze szkół średnich, studenci i dorośli. . Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego br. w legnickim teatrze – zaprasza  Joanna Rostkowska, instruktorka teatralna z Legnicy.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza do udziału w 64.Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem jest działające od ponad 100 lat Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Konkursowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz honorowo Minister Edukacji Narodowej. W konkursie może wystąpić młodzież ze szkół średnich oraz dorośli. W kategorii dorosłych występują wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące lub nie oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs mają zamknięty jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich. Zapraszamy szczególnie dorosłych, bo to jedyna impreza dla dorosłych amatorów recytacji w Polsce! W turnieju recytatorskim są przewidziane osobne nagrody dla tej grupy wiekowej.
Od ponad 20 lat legnicki teatr skutecznie promuje ten najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w Polsce. W ostatnich latach co roku mamy finalistów z Legnicy i rejonu legnickiego w turniejach recytatorskim i poezji śpiewanej. W 2015 roku na 60. OKR wyróżnienie w finale turnieju recytatorskiego otrzymała Patrycja Bartoszewska z Legnicy.
Konkurs odbywa się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana i teatr jednego aktora (monodramy). Termin zgłoszeń upływa 27 lutego 2019, adres: Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39, 59-220 Legnica lub e-mail: goniec@teatr.legnica.pl (preferowany).
Eliminacje miejskie odbędą się 10 marca 2019 roku. (niedziela) w teatralnej Caffe Modjeska w Legnicy o godz.10.00. Szczegółowe informacje: Joanna Rostkowska– koordynator konkursu, tel. 504 890 477, e-mail: goniec@teatr.legnica.pl.
Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń dostępne są na stronie: www.tkt.art.pl

Joanna Rostkowska

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PWSZ_uzupelniajaca

PWSZ im. Witelona w Legnicy czeka na Ciebie!

Read More →