Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Rodzinne warsztaty edukacyjne w Grodźcu

Przez   /   10/08/2017  /   No Comments

W sobotę w Grodźcu zaczynają się czterodniowe rodzinne warsztaty edukacyjne pod hasłem “Tajemnice na Wulkanach”, prowadzone przez archeologów, historyków i regionalistów. Będzie sporo dobrej zabawy dla dzieci i dorosłych: spotkanie z kowalem, lepienie z gliny, warsztaty kulinarne z dawnej kuchni, konie i bryczka do przejażdżek po okolicy.

Zapraszamy do Grodźca, ale niekoniecznie na zamek (choć piękny), tylko na łąkę w samym centrum wsi, u podnóża zamkowej góry. Łąka należy do Wiesława Surówki – miejscowego zaklinacza koni, wcielającego się raz na jakiś czas w postać  Czarnego Krzysztofa, najsłynniejszego śląskiego rycerza-rabusia. Tym razem Wiesław Surówka wystąpi bez zbroi – od niedzieli będzie powoził bryczką, gdyby ktoś z warsztatowiczów miał ochotę na przejażdżkę po okolicy. Małgorzata Biskowska, znawczyni kuchni rycerskiej i dworskiej, pokaże jak przygotowywano posiłki w dawnej Polsce. Będzie możliwość spróbowania niemal zupełnie zapomnianych potraw, którymi zajadali się nasi pradziadowie. Archeolog Mariusz Łesiuk specjalnie wyprawił się do Wojcieszowa po wapienie prekambryjskie, by pokazać, jak je kruszono. Tomasz Stolarczyk z Muzeum Miedzi w Legnicy – prezes Fundacji Archeologicznej Archeo – nauczy dzieci i dorosłych płukania złota. Z Urszulą Sikorą, specjalistką od ceramiki, będzie można ulepić coś z gliny. W sobotę w Grodźcu będzie również kowal z opowieścią o pracy w kuźni.

W dniach 12 -14 sierpnia (sobota, niedziela, poniedziałek) warsztaty potrwają od godz. 11 do godz. 19. Wstęp: 8 zł (dorośli), 5 zł (dzieci). We wtorek 15 sierpnia (godz. 10-16) – wstęp wolny.

15 sierpnia drzwi otwarte. Warsztaty wtorkowe są realizowane w ramach zadania publicznego pod tytułem “Długa Ulica – lokalne dziedzictwo kulturowe szansą rozwoju Krainy Wygasłych Wulkanów”. Zadanie zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

FOT. FACEBOOK/ EDUKACJA NA WULKANACH

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

czyczerski

Czyczerski, Szarek i Pasis weszli do rady nadzorczej

Read More →