PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Szukasz męża lub żony? Zajrzyj do Galerii Satyrykon

Przez   /   07/11/2018  /   No Comments

Niezwykłym anonsom matrymonialnym poświęcona jest nowa wystawa, którą można  oglądać w Galerii Satyrykon (Rynek). Wernisaż w najbliższy piątek, 9 listopada, o godz. 18.00. Wstęp na wystawę i wernisaż są bezpłatne.

„Mam wygląd Shreka i piękne wnętrze”, „Wyapotezuję cię, Panie, za pomoc materialną” – to tylko próbki wyobraźni autorów ogłoszeń matrymonialnych. Ekspozycja prezentuje ich wiele – wszystkie w satyrycznej, niebanalnej oprawie graficznej.

Autorką prac jest Beata Filipowicz – utalentowana artystka młodego pokolenia, która wzięła „na warsztat” ogłoszenia matrymonialne: te sprzed 100 lat, i te współczesne. Na wystawie zaobserwujemy, jak przez lata zmieniała się specyfika takich ogłoszeń. O ile w międzywojennych anonsach dominował aspekt materialny, dziś posag zastąpiony został kwestiami… erotycznymi. Kiedy romantycy z dawnych czasów jasno deklarowali: „Poślubię panią, która zapewni mi egzystencję”, to w ogłoszeniach współczesnych panów znajdziemy perełki w stylu: „Szukam technożony” czy „Fajny uległy do podeptania”. Jednak, co podkreśla autorka, pewne rzeczy się nie zmieniają: ludzie wciąż poszukują miłości.

Tę wystawę po prostu trzeba zobaczyć.

Źródło: LCK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PLAY CITY przerwa FB

Park Rozrywki Play City ogłasza przerwę na miesiąc sierpień.

Read More →