suntravel
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Szukasz kredytu? Porównaj oprocentowanie

Przez   /   06/12/2018  /   No Comments

Nawet co drugi Polak ma na swoim koncie kredyty bankowe – tak wynika z danych opublikowanych przez BIK. I Ty zamierzasz skorzystać z takiej formy wsparcia? Porównaj oferty pod kątem oprocentowania. To pierwszy krok w stronę wyboru rozwiązania finansowego dopasowanego do oczekiwań i potrzeb. Kredyty bankowe różnią się pod wieloma względami. Dlatego nie można decydować się na przypadkową ofertę. Podjęcie pochopnej decyzji zwykle sporo kosztuje – co najmniej kilkaset złotych. Różnica będzie tym większa, im wyższa kwota zaciąganego zobowiązania. Warto więc poświęcić chwilę, aby porównać dostępne rozwiązania. Z pomocą przychodzą porównywarki internetowe, takie jak ekredyt24.com.pl.

Oprocentowanie – parametr wpływający na ratę kredytu

Oprocentowanie to jeden z głównych parametrów, który wpływa na wysokość raty kredytowej. Im jest ono większe, tym wyższa miesięczna kwota do zapłaty.

Zgodnie z definicją, na oprocentowanie składa się tzw. stopa referencyjna oraz marża. O ile ta pierwsza wartość jest ustalana z góry, tak o marży decyduje bank. Jej poziom odgrywa znaczącą rolę – różnica oprocentowania wynosząca zaledwie jeden punkt procentowy może wpłynąć na sporą oszczędność na kwocie doliczanych odsetek.

Oprocentowanie to za mało… Na co jeszcze zwracać uwagę?

Samo oprocentowanie to za mało, aby móc wybrać kredyt gotówkowy dostępny na korzystnych warunkach finansowych. Całkowita kwota zobowiązania do spłaty zależy bowiem nie tylko od wysokości nałożonych odsetek. Banki do miesięcznej raty doliczają dodatkowe opłaty, wynikające m.in. z prowizji i ubezpieczenia.

Przykład. Załóżmy, że potrzebujesz 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Najtańsza oferta kredytowa dostępna w Santander Consumer Banku będzie kosztować Cię 1897,76 zł (RRSO: 8,61%). Natomiast najdroższy kredyt oferowany przez eurobank będzie kosztować 2813,13 zł.

Wybierając kredyt gotówkowy, weź pod uwagę takie parametry jak:

  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje o wszystkich opłatach nałożonych przez bank
  • okres kredytowania – im dłuższy, tym wyższa kwota całkowita do spłaty, ale niższa rata
  • minimalna i maksymalna kwota kredytu – mogą być one różne w zależności od konkretnego banku oraz zdolności kredytowej kredytobiorcy.

Ponadto dobrze jest uwzględnić także rekomendacje innych kredytobiorców. Warto sprawdzić opinie o kredycie gotówkowym PKO BP oraz oferowanym przez inne banki. Osoby aktualnie spłacające zobowiązanie to cenne źródło wiedzy.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

GP_post_1080x1080_GRANIE

Retro Granie w Galerii Piastów

Read More →