LegnickiePole1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szansa na więcej rowerów miejskich i stacji

Przez   /   14/09/2018  /   No Comments

Przedstawiciele legnickich firm skorzystali (13 września) z zaproszenia prezydenta Tadeusza Krzakowskiego do udziału w spotkaniu na temat rozbudowy systemu Legnickiego Roweru Miejskiego o tzw. sponsorowane stacje i pojazdy.

Pierwsza tego rodzaju stacja pojawiła się w mieście 1 września. Jej sponsorem jest Centrum Handlowe Auchan Legnica. Dzięki jej uruchomieniu liczba rowerów dostępnych dla użytkowników wzrosła o dodatkowe 10. Można z niej korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji wypożyczeń LRM. Dzięki niej klienci centrum handlowego zyskali łatwiejszy dojazd na zakupy, a pracownicy – do pracy.
Sponsorowane przez przedsiębiorstwa rowery mogą wypożyczyć wszyscy zarejestrowani w systemie Nextbike użytkownicy, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10 złotych.
- Dla nas każda nowa stacja jest cenna, bo rozbudowuje system, dlatego zachęcam sektor prywatny do sponsorowania alternatywnego, przyjaznego dla ludzi i środowiska transportu publicznego – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – To opłaci się firmom, ich pracownikom i klientom. Przyniesie też korzyści reklamowe.
Partnerem dla zainteresowanych firm będzie operator legnickiego systemu – Nextbike, lider rowerów miejskich na polskim rynku. Zajmuje się on dyslokacją sprzętu, jego obsługą i konserwacją.
Stacje sponsorskie w Polsce lokowane są głównie przy centrach handlowych, dużych biurowcach, osiedlach mieszkaniowych, parkach technologicznych czy bankach.
Obecnie Legnicki Rower Miejski składa się z 12 stacji wypożyczeń i 108 rowerów. Tylko w tym sezonie skorzystano z nich już ponad 20 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 6.600 użytkowników.
Być może wkrótce te ilości znacznie się zwiększą, dzięki partnerstwu z prywatnym biznesem.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. NEXTBIKE.PL

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 217 dni temu dnia 14/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 14, 2018 @ 11:37 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

7-157047

Służby przejęły “lewe” papierosy, tytoń i spiritus

Read More →