PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Światowi wykonawcy na Wieczorach Organowych we wtorek

Przez   /   07/08/2017  /   No Comments

W sierpniu odbędą się dwa koncerty Międzynarodowego Festiwalu Organowego – Legnickich Wieczorów Organowych, z udziałem światowej klasy wykonawców. Zapraszamy! Wstęp jest wolny. Najbliższy koncert już we wtorek.

8 sierpnia na zabytkowych organach w Katedrze Legnickiej zagra Olivier Eisenmann (Szwajcaria). Organiście towarzyszyła będzie flecistka Verena Steffen (Szwajcaria). Początek koncertu o godz. 19.15.
Wykonawcy to uznani na świecie artyści. Olivier Eisenmann jest synem kompozytora Willa Eisenmanna – gry na pianinie uczył się od ojca od najmłodszych lat. Kształcił się też w Konserwatorium w Lucernie, ale studiował również m.in. historię, kończąc te studia ze stopniem doktora. W zawodowym życiu zajmował się nie tylko muzyką – pracował także m.in. jako redaktor i nauczyciel historii. Obecnie koncertuje jako pianista i organista w wielu krajach świata. Jest jednym z założycieli Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), sekcji centralnej w Szwajcarii. W Legnicy towarzyszyć mu będzie Verena Steffen (flet), która nie tylko występuje na całym świecie, ale poświęciła się także publikowaniu profesjonalnej literatury, związanej z organami oraz fletem. Zapraszamy na ten koncert! Co ciekawe, w programie usłyszymy m.in. utwór Mariana Sawy, znakomitego, polskiego kompozytora.

Z kolei 22 sierpnia, o godz. 19.15, w Katedrze Legnickiej zagra Giampaolo di Rosa (Portugalia). To także znany w świecie organista, pianista, klawesynista, kompozytor, muzykolog. Ma aż siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach oraz stopień doktora analizy muzycznej.
Jest m.in. tytularnym organistą i dyrektorem artystycznym Narodowego Kościoła Portugalskiego w Rzymie, gdzie zainicjował największy w Europie cykl recitali organowych. Posiada wyjątkowy talent w sztuce improwizacji, o czym będziemy mogli przekonać się podczas koncertu w Legnicy. Giampaolo di Rosa wykona utwory m.in. J.S. Bacha, D.Scarlattiego oraz kompozycje własne.

Legnickie Centrum Kultury zaprasza!

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. MATERIAŁY PROMOCYJNE LCK

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 346 dni temu dnia 07/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 7, 2017 @ 9:03 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Grzyb5, olej na desce, 2018, 22 x 22 cm_resize

“Szara codzienność”. Nowa wystawa w Galerii Ring

Read More →