Top sport
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Stylowy bal w parku. Legnica zatańczy fokstrota

Przez   /   12/07/2017  /   No Comments

- Bal i wieczorne spotkanie z różami w ogrodach obok palmiarni będzie miało dla nas wymiar symboliczny – mówi Elżbieta Chucholska, szefowa Centrum Seniora. – Powracamy tym wydarzeniem do lat 20 i 30 minionego wieku. Oczywiście melodią i strojem. I mam nadzieję, że stanie się to tradycją.


Z okazji 90-lecia ogrodniczej wystawy GUGALI, Centrum Seniora LCK zaprasza legniczan w sobotę, 22 lipca na godz. 19.30 do spędzenia letniego wieczoru w parku na stylowym balu. Mile widziane będą kostiumy z epoki. Wstęp wolny.
Nie będzie problemu ze strojami? – Jeżeli chodzi o panie to na pewno nie. W tamtych czasach modne były proste sukienki. I oczywiście kapelusze i rękawiczki. Legniczanki bardzo cenią sobie właśnie kapelusze. A z rękawiczkami nie będą miały kłopotów. Panowie też sobie poradzą – dodaje pani Elżbieta.
Program uświetni szereg atrakcji: akcja „Róże dla Pań i Panów”, wernisaż plenerowej wystawy przygotowanej z okazji jubileuszu i wieczorny bal (ogrody obok palmiarni) przy dźwiękach muzyki z epoki w wykonaniu Międzynarodowego Zespołu Muzycznego „AR PO DE”, który tworzą artyści z Armenii, Polski i Niemiec.
Na uczestników czekać będzie niespodzianka kulinarna: bomby legnickie oraz muzyczna premiera po latach, czyli prezentacja legnickiego fokstrota „Mój skarb nazywa się Gugaline”, skomponowanego w 1927 r. przez Karla Gerigka, dyrygenta orkiestry miejskiej. Utwór powstał na część największej w historii miasta imprezy ogrodniczej, której zawdzięczamy rozbudowę parku Miejskiego o modernistyczny zespół fontann i ogród różany.
Na wystawie po raz pierwszy zaprezentowane zostaną unikalne fotografie z przebiegu GUGALI. Spotkamy się z jej autorem, historykiem Marcinem Makuchem z Muzeum Miedzi.
Uczestnicy wydarzenia zaprezentują kreacje wzorowane na modzie z lat 20. XX wieku, kiedy to paryscy dyktatorzy mody po raz pierwszy skrócili damskie suknie… do kolan.

 

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Turniej tańca

Święto tańca. 150 par walczyło o puchar prezydenta

Read More →