Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Studencie! Dlaczego warto znaleźć pracę na wakacje?

Przez   /   05/06/2018  /   No Comments

Jesteś tegorocznym maturzystą i perspektywa szukania pracy w Legnicy wydaje Ci się jeszcze odległa? A może ukończyłeś już pierwszy albo drugi rok studiów i rodzice mówią Ci, że masz jeszcze czas na zarabianie pieniędzy? Oczywiście warto korzystać z wakacji, ale warto również podejmować pierwsze kroki zawodowe. Sprawdź, dlaczego będzie to w przyszłości z korzyścią dla Ciebie!

Magia pierwszych doświadczeń zawodowych

Ucząc się tańca, najtrudniejsze jest płynne opanowanie podstawowych kroków. Identycznie jest ze sportem, kiedy pierwsze upadki i urazy bolą najbardziej. Czy czujesz już, że podobnie będzie w Twojej pierwszej pracy? Prawdopodobnie wiele umiejętności społecznych nabyłeś już na studiach, jednak miej na uwadze, że życiu zawodowym jest nieco inaczej. Dla wielu młodych osób szokiem może być poziom odpowiedzialności i konsekwencje związane z niezbyt starannym wykonywaniem swoich obowiązków oraz niedopilnowaniem powierzonego mienia. Dotyczy to zwłaszcza młodzieży, która nie miała okazji wykazać się dużą samodzielnością i popełniać poważnych błędów. W dorosłym życiu podejmowanie złych decyzji jest nieuniknione, więc warto testować i wyciągać wnioski na bezpiecznym gruncie, a rozdając ulotki, masz zdecydowanie mniejszą odpowiedzialność niż pracując w banku po studiach jako specjalista.W takich sytuacjach posiadasz mniejszy margines tolerancji popełniania błędów. Niezależnie od tego, czy dziś pracujesz jako kelner, a za 3 lata będziesz pracował w biurze, im szybciej nauczysz się pewnych uniwersalnych umiejętności, tym będzie Ci łatwiej w późniejszym życiu zawodowym. Jakie inne umiejętności powinieneś szlifować, podejmując swoją pierwszą pracę w Legnicy? Przede wszystkim punktualność, której oczekuje się od pracowników niemal wszędzie. Uczysz się również wartości pracy. Zaczniesz rozumieć, jak to jest zarobić i wydać własne pieniądze.

Gdzie szukać pierwszej pracy na wakacje?

Wiedząc, że po wakacjach będziesz musiał zrezygnować z pracy, bo chcesz się skupić na nauce, możesz np. poszukać pracy w Legnicy jako sprzedawca, kelner, barman, ulotkarz, recepcjonista, opiekun do dziecka, a jeśli masz prawo jazdy również jako pracownik działu dostaw. Niektóre zawody mogą wydawać Ci się mało atrakcyjne, jednak zależnie od zatrudnienia możesz nauczyć się w nich negocjacji, sprzedaży, obsługi klienta, rozwiązywania konfliktów i pracy w zespole, co na pewno przyda Ci się w przyszłości oraz na studiach. Dobrą opcją jest także rozwinięcie tych zasobów, które już masz. Znasz biegle język angielski? Może pomyśl o udzielaniu korepetycji dzieciom lub młodszym kolegom z osiedla?

Jak pogodzić pracę ze studiami?

Prawdopodobnie szybko dojdziesz do wniosku, że dobrze mieć własne pieniądze, z których wydawania nie musisz się już tłumaczyć mamie, tacie, babci, dziadkowi czy innemu członkowi rodziny, od którego byłeś zależny finansowo. Odpowiedzialność pieniężna bywa przyjemna i kiedy co miesiąc widzisz pierwsze wypłaty na swoim koncie bankowym, to trudno z tego zrezygnować. Jeśli będziesz czuł, że podołasz, to nie musisz rezygnować z pracy wracając na studia, a jedynie znaleźć pracodawcę, który będzie elastyczny i zrozumie, że nie jesteś w stanie zatrudnić się w pełnym wymiarze godzin. W takiej sytuacji możesz poszukać sobie bardziej rozwojowej pracy niż rozdawanie ulotek. Kończąc studia, prawdopodobnie będziesz miał już sensowne doświadczenie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci znaleźć zatrudnienie za wyższe pieniądze. Mając już część studiów za sobą, możesz próbować szukać praktyk i staży w wymarzonym zawodzie, a wtedy również mając za sobą jakiekolwiek wcześniejsze aktywności, będziesz w oczach rekrutera uchodził za osobę zorganizowaną, dojrzalszą i budzącą zaufanie.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

60357819_831612597207196_7627013635885236224_o

“Po zawale i co dalej?”. Eksperci doradzali pacjentom

Read More →