PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Studenci ujęli sprawcę napadu na skup złota

Przez   /   10/11/2017  /   No Comments

Dwóch studentów zareagowało na okrzyki obrabowanej pracownicy punktu skupu złota, puściło się w pościg za złodziejem, ujęło go i przekazało policjantom. Nie ulękli się, choć 24-letni złodziej był agresywny, szarpał się, wymachiwał nożem i groził. Mężczyzna trafił do aresztu. – Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia – informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy legnickiej komendy .

Do napadu doszło wieczorem 7 listopada. Do jednego z legnickich punktów skupu złota wszedł 24-letni złodziej. Udawał klienta. Poprosił o pokazanie mu biżuterii, a gdy ekspedientka wyłożyła towar na tacę jubilerskiej, pochwycił błyskotki i wybiegł z lokalu.

Kobieta wszczęła alarm. Okrzyk “Pomocy! Złodziej!” usłyszało dwóch studentów przechodzących obok punktu skupu. Bez wahania rzucili się w pościg za uciekającym 24-latkiem.

Iwona Król-Szymajda: - Z relacji legnickich studentów wynika, że zatrzymany mężczyzna, po tym jak został przez nich ujęty, proponował, aby go puścili w zamian za biżuterię. Studenci nie reagowali na jego słowa. Gdy jeden z mężczyzn wyjął telefon, aby zadzwonić na Policję, napastnik wyjął schowany nóż i zaczął nim wymachiwać. Student zachował zimną krew. Wytrącił nóż z ręki przestępcy. Wspólnie z kolegą przytrzymali mężczyznę, aby ten już nie stwarzał zagrożenia.

Studenci poprosili przechodzącą obok kobietę, by wezwała Policję. Oficer dyżurny wysłał na miejsce patrol Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Legnicy. Policjanci zatrzymali 24-latka i odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

- 19-latek i jego o dwa lata starszy kolega, którzy wykazali się olbrzymią odwagą oraz natychmiastową reakcją na hasło udzielenia pomocy innej osobie to mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Dzięki ich postawie sprawca tego przestępstwa nie uniknie odpowiedzialności. Postawa studentów zasługuje na uznanie i pochwałę – mówi Iwona król-Szymajda. -Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany legnickim policjantom, ponieważ w przeszłości był już karany za kradzieże, włamania, a także przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Jak ustalili legniccy policjanci, 24-letni mieszkaniec Legnicy działał w warunkach recydywy. Mężczyzna dopuścił się kradzieży rozbójniczej w warunkach powrotu do przestępstwa, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Legnicy zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie w tym przypadku tymczasowego aresztu. Dziś sąd przychylił się do wniosku i aresztował 24-latka na okres 3 miesięcy.

FOT. PIXABAY.COM/@NIEKVERLAAN

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 395 dni temu dnia 10/11/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 10, 2017 @ 1:42 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

krzakowski-012-1024x683

Prezydent Legnicy planuje wziąć 136 mln zł kredytu w Luksemburgu

Read More →