UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Studenci legnickiej PWSZ dołączyli do pięknej akcji

Przez   /   20/12/2017  /   No Comments

Studenci z Koła Naukowego Młodych Medyków, działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy włączyli się do akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Misio. Akcja ma wspomóc misyjne szpitale w Afryce.

Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.
Jeśli chcesz wspomóc szpitale w Afryce zapraszamy do przyniesienia i złożenia w koszu naszej akcji: bandaży opatrunkowych (dzianych i elastycznych), igieł i strzykawek sterylnych, gaz i plastrów, rękawiczek jednorazowych.
W naszych szpitalach dostęp do wymienionych rzeczy jest czymś naturalnym, dla ludzi leczonych w Afryce dostęp nawet do tych środków jest utrudniony.
Akcja będzie trwała do 12 stycznia 2018 r., kosz stoi w holu głównym bud. A Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy (obok popiersia Witelona).

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. http://www.medicus.ump.edu.pl

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Złote lata - inf. pras.

Uczą seniorów, jak nie dać się różnym naciągaczom

Read More →