googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Straż wzywa eksburmistrza Złotoryi na dywanik. Za co?

Przez   /   09/08/2017  /   1 Comment

Straż Miejska w Złotoryi sprawdza, jakim prawem były burmistrz, aktualnie przewodniczący rady powiatu wjechał 15 lipca samochodem w zamkniętą dla ruchu ul. Basztową. Ireneusz Żurawski zostawił swego citroena przed piekarnią i poszedł na zakupy. Ostentacyjne złamanie zakazu może by mu się upiekło, gdyby nie wrzawa, jaką wywołało zamieszczone w internecie zdjęcie jego auta na deptaku.

 

Ulica Basztowa od lat służy jako deptak – jest wyłączona z ruchu samochodowego. Złotoryjanin, który zrobił zdjęcie i wrzucił je na Facebook, widział, jak w sobotnie lipcowe przedpołudnie wjeżdża w nią od strony Rynku czarny citroen. Samochód zatrzymał się vis`a`vis piekarni Kupczyka. Wysiadł z niego były burmistrz Złotoryi Ireneusz Żurawski i wszedł do sklepu. Ulica zawrzała. Od razu grupka przechodniów zebrała się wokół wozu. Ludzie chcieli wiedzieć, kto dał eksburmistrzowi prawo na łamanie zakazu. Głosy oburzeni pojawiły się też w komentarzach w internecie.

- Do tej pory nie dostaliśmy oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie – wyjaśnia Jan Pomykała, komendant Straży Miejskiej w Legnicy. – Zdecydowaliśmy się jednak wszcząć postępowanie. Mamy do przesłuchania świadka i burmistrza Żurawskiego. Jesteśmy w trakcie tych czynności. Jeśli zarzut złamania zakazu się potwierdzi, sprawcy grozi mandat w wysokości od 25 do 500 złotych.

 

FOT. FACEBOOK.pl

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 224 dni temu dnia 09/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 9, 2017 @ 12:42 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Złotoryjanka pisze:

    I.Żurawski – jaki to burmistrz panie Pomykała?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Pomnik początek rozbiórki

Legnica. Ruszyła rozbiórka Pomnika Wdzięczności

Read More →