googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Stop the Tempo!” wraca na Scenę na Strychu

Przez   /   11/10/2017  /   No Comments

21 i 22 października na Scenę na Strychu powraca znakomite „Stop the Tempo!” Gianiny Cărbunariu w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. O świecie, który wodzi na pokuszenie i zostawia nas martwych jak myszy w łapce.

Akcja „Stop the Tempo!” dzieje się w modnym klubie Space, gdzie trzeba być cool. Los styka tu ze sobą troje nieudaczników. Joanna Gonschorek gra 42-letnią ekscopywritterkę o homoseksualnej orientacji próbującą szaleńczą zabawą zagłuszyć tęsknotę za miłością. Bartosz Bulanda wciela się w pozbawionego talentu didżeja, wyrywającego młode siksy na umiarkowanie kosztowny dresik i adidasy. Mistrzowski aktorski tercet dopełnia Magda Skiba jako zdesperowana sfrustrowana pracoholiczka bez życia seksualnego, gotowa pójść do łóżka z własnym ginekologiem, żeby potwierdzić swą kobiecość. Jeszcze przez moment w zakłamanym, plastikowym świecie nakazującym ukrywać rozczarowanie i słabość rozpaczliwie próbują realizować lansowane przez postmodernistyczną kulturę konsumpcyjną wzorce: osoby wyzwolonej, hedonistycznego macho o artystycznej duszy, wampa lub kobiety sukcesu. W karykaturalny, groteskowy sposób starają się dopasować się do otoczenia. Ani drinki, ani transowa muzyka, ani pospieszny wyuzdany seks nie są jednak w stanie zagłuszyć narastającego w nich poczucia nudy, pustki, bezsensu, beznadziei. Rodzi się bunt. Czy trójce wściekłych ludzi uda się naprawić ich (nasz) świat?

21, 22 października, godz. 19 – „Stop the Tempo!” Gianiny Cărbunariu w reżyserii Jarosława Tumidajskiego,  BILETY: 20 zł. INFORMACJA I REZERWACJA: 76/ 72 33 505 oraz 509 603 837, bilety@teatr.legnica.pl

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

Teatr Modrzejewskiej ufundował dla naszych Czytelników dwuosobowe zaproszenia na „Stop the Tempo!”. Mejle zatytułowane „Stop the Tempo! 21” lub „Stop the Tempo! 22” (w zależności od daty wybranego spektaklu) proszę słać na adres: konkursy@24legnica.pl. W treści należy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Do zwycięzców oddzwonimy.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 281 dni temu dnia 11/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 11, 2017 @ 1:04 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Grzyb5, olej na desce, 2018, 22 x 22 cm_resize

“Szara codzienność”. Nowa wystawa w Galerii Ring

Read More →