Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Solaris odsprzedał miastu udziały w MPK Legnica

Przez   /   28/09/2017  /   No Comments

Dzisiaj (28 września) podpisana została umowa o wykupie przez miasto udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, należących do firmy Solaris.

Umowę z firmą Solaris Bus & Coach, reprezentowaną przez jej dyrektora ds. finansowych Zbigniewa Włodarczaka, podpisał w ratuszu prezydent Tadeusz Krzakowski.
Gmina Legnica staje się właścicielem wszystkich udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego sp. z o. o. Wcześniej przez wiele lat Solaris był nie tylko cenionym partnerem biznesowym, ale też właścicielem 5,1 proc. udziałów w tej spółce komunalnej. Kwota transakcji opiewa na 850 tys. zł.
- Wystąpiliśmy z ofertą odsprzedania udziałów przez naszego wieloletniego, rzetelnego partnera, na co zarząd Solarisa wyraził zgodę – powiedział prezydent Legnicy. – Celem wykupu jest stuprocentowa własność gminy w odniesieniu do MPK.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

chile1

W Chile doceniają inwestycje KGHM

Read More →