Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

SLD wesprze niewinne ofiary ustawy dezubekizacyjnej

Przez   /   29/08/2017  /   No Comments

Sojusz Lewicy Demokratycznej pomoże niewinnym ofiarom tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Oferuje im konsultacje i wsparcie prawników, jeśli zdecydują się walczyć w sądzie o swoje emerytury lub renty, obniżone  za okres „służby na rzecz totalitarnego państwa”(22 lipca 1944 – 31 lipca 1990). Michał Huzarski, szef legnickiego SLD, zaprasza zainteresowanych do swego biura (Rynek 32).

 

1 października wejdzie w życie przeforsowana przez PiS ustawa dezubekizacyjna, drastycznie obniżająca emerytury i renty ok. 50 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa. Za służbę na rzecz totalitarnego państwa została uznana praca m.in. w jednostkach Milicji Obywatelskiej, służbie bezpieczeństwa,  zwiadzie wojsk ochrony pogranicza, itd. Ustawa nie wchodzi w niuanse: karze jednakowo ubeków nękających antykomunistyczną opozycję i szeregowych pracowników biur rejestracji cudzoziemców, informatyków, ochroniarzy z elektrowni jądrowej w Żarnowcu, itd. 3. Wprowadzono na tyle szeroki katalog formacji równoznacznych ze służbą na rzecz totalitarnego państwa, że każda osoba pracująca w służbie mundurowej przed dniem 31 lipca 1990 r. może być objęta restrykcjami. Wystarczyło być np., słuchaczem jednej ze szkół MSW lub jakimkolwiek pracownikiem w ramach struktur MSW.

Michał Huzarski wraz z Arkadiuszem Sikorą, sekretarzem dolnośląskiego SLD, przedstawili dziś w Legnicy swoje stanowisko w tej sprawie. Uważają, że karać – i to surowo – należy winnych. tymczasem przepisy PiS-owskiej ustawy dezubekizacyjnej w sposób ślepy i bezmyślny niszczą dorobek wielu uczciwych i oddanych Polsce funkcjonariuszy państwowych pracujących dla swojego kraju przed rokiem 1990. W praktyce ci ludzie zostali zrównani z czarnymi owcami systemu bezpieczeństwa, odpowiedzialnymi za masakry górników, robotników, opozycjonistów i innych ludzi zaangażowanych w ruchy demokratyczne. Huzarski i Sikora zwracają uwagę na uchybienia formalne, jakich dopuścił się Sejm przyjmując ustawę dezubekizacyjną w trakcie słynnych głosowań w Sali Kolumnowej.

FOT. MATERIAŁY SLD

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 473 dni temu dnia 29/08/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 29, 2017 @ 8:35 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →