Sport TOP new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Skontrolowano 1,5 tysiąca kierowców – wszyscy trzeźwi

Przez   /   09/04/2018  /   No Comments

6 kwietnia br legniccy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze wykonali ponad 1500 badań stanu trzeźwości. Tym razem kierujący pojazdami mechanicznymi trzeźwo podróżowali po legnickich drogach.

Prowadzone cyklicznie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z ruchu zarówno nietrzeźwych kierowców, jak i tych, którzy znajdują się pod wpływem innego, podobnie działającego środka. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia służące do wykrywania alkoholu w organizmie.

6 kwietnia br. policjanci skontrolowali ponad 1500 kierujących. Wartym podkreślenia jest to, że żaden z kierujących pojazdem mechanicznym nie popełnił przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości. Tym razem wszyscy podróżujący po legnickich drogach byli trzeźwi.

Często przeprowadzane akcje wpływają na świadomość użytkowników dróg oraz na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierowco pamiętaj, że jadąc w stanie nietrzeźwości jesteś sprawcą przestępstwa, który stwarza zagrożenie dla siebie i innych osób. Tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą przypominamy, że dla pijanych kierowców kodeks karny przewiduje nawet 2 lata więzienia i utratę uprawnień do kierowania.

Źródło: Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 345 dni temu dnia 09/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 9, 2018 @ 10:27 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

marcin m 027 drop

25 lat więzienia dla okrutnego zabójcy z ul. Chojnowskiej

Read More →