suntravel
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Ruszył nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Przez   /   04/06/2018  /   No Comments

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy na rok szkolny 2018/2019 odbywa się, podobnie jak w latach ubiegłych, poprzez system elektroniczny na https://dolnoslaskie.edu.com.pl. Rekrutacja rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa do 20 czerwca (godz. 15.00). Kandydaci mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy i zastanowić się nad wyborem dalszego kierunku kształcenia.

Szkoły niepubliczne rekrutują również w sposób tradycyjny, poprzez złożenie wniosku w wersji papierowej. Publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do szkoły nastąpi 13 lipca. Następnie, do 25 lipca, uczniowie potwierdzają wolę podjęcia nauki w danej szkole, a nazajutrz, tj. 26 lipca, szkolne komisje rekrutacyjne ogłoszą listy przyjętych. Ci, którzy nie dostaną się do wybranych klas i szkół będą mogli wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej do tych szkół, w których pozostaną wolne miejsca. Informacja o wolnych miejscach znajdzie się w elektronicznym systemie naboru.

W bieżącym roku szkolnym do klas III dotychczasowych gimnazjów publicznych i niepublicznych w Legnicy uczęszcza 858 uczniów (w 2015 r. – 889, w 2016 r. – 875 uczniów, w 2017 – 804). Bogata oferta legnickich szkół przyciąga również młodzież z innych gmin. Średni wskaźnik młodzieży spoza Legnicy, podejmującej naukę w naszych szkołach, kształtuje się na poziomie 38,87 proc. Nadal jednak ogólna liczba uczniów klas pierwszych w tych szkołach wykazuje tendencję spadkową – w 2015 r. naukę w klasie I szkoły ponadgimnazjalnej podjęło 1.490 uczniów, w 2016 r. – 1.445 uczniów, a w 2017 r. – 1.325.

Tegoroczna oferta szkół zawodowych wzbogaciła się o dziewięć kierunków kształcenia. Na poziomie szkół branżowych I stopnia – cztery nowe kierunki (mechatronik w ZSS, mechanik – monter maszyn i urządzeń ze specjalnością mechanik taboru kolejowego w ZSTiO, ogrodnik i monter stolarki budowlanej w ZSB). Powstało też pięć nowych specjalności na poziomie techników (technik przemysłu mody w CKZiU, technik eksploatacji portów i terminali, technik turystyki wiejskiej w ZSE, technik robót wykończeniowych w budownictwie w ZSB i technik hutnik w ZSTiO).

Legnickie szkoły zawodowe zachęcają uczniów również możliwością realizacji zagranicznych i krajowych staży zawodowych oraz udziałem w projektach edukacyjnych dofinansowanych ze środków unijnych.

Kandydatom pomogą w wyborze informacje na stronie https://dolnoslaskie.edu.com.pl. Link do strony zamieszczony jest również na portalu Legnica.eu – zakładka Edukacja, Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 350 dni temu dnia 04/06/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 4, 2018 @ 12:20 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

strefa20190517_0030

KGHM wzmocnił Klaster Edukacyjny LSSE

Read More →