PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Konkurs KRUS-u “Rolnik – zawód niebezpieczny”

Przez   /   04/10/2017  /   No Comments

Jak co roku, Placówka Terenowa KRUS w Legnicy chcąc pogłębiać wiedzę na temat zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach rolnych organizuje dla swoich klientów konkurs „Rolnik – zawód niebezpieczny”. Do wygrania są nagrody rzeczowe. Pytania konkursowe oraz kupony, które wezmą udział w losowaniu nagród, znajdziecie Państwo w piątek w bezpłatnym 24 Tygodniku Legnica Lubin. Szczegóły poniżej.

Działania prewencyjne prowadzone przez KRUS, udoskonalane każdego roku oraz wzbogacane nowymi formami odnoszą się do licznego grona mieszkańców wsi tj. rolników i członków ich rodzin, osób aktywnie działających w środowisku wiejskim. Mimo tego wskaźnik wypadkowości w rolnictwie jest nadal wyższy od wskaźnika dla pracujących w innych działach gospodarki narodowej.
Placówka Terenowa KRUS w Legnicy systematycznie organizuje nieodpłatne szkolenia dla rolników w zakresie bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Szkolenia takie odbywają się w okresach jesienno-zimowych czyli tzw. „martwych” w produkcji polowej. Na szkoleniach omawiane są zagadnienia dotyczące zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach rolnych, zasad bezpiecznej pracy i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach, z wykorzystaniem filmów o zasadach zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej. Omawiane są również sprawy ogólne dotyczące ubezpieczenia społecznego rolników.
Szkolenia często łączone są z praktycznym pokazem bezpiecznego użytkowania sprzętu, maszyn i narzędzi wykorzystywanych przez rolników.
W bieżącym sezonie jesienno-zimowym zaplanowanych jest kilka szkoleń dla rolników oraz sołtysów z terenu gm. Krotoszyce, Paszowice,Chojnów.
Uzupełnienie wiadomości na temat zagrożeń wypadkowych i chorobowych w gospodarstwie rolnym oraz zasad bezpiecznej pracy stanowią broszury i ulotki rozdawane uczestnikom szkoleń.
W celu zachęcenia rolników do pogłębiania wiedzy na temat zagrożeń wypadkowych i zasad bezpiecznej pracy we własnym gospodarstwie zapraszamy Państwa do udziału w konkursie ”RoInik- zawód niebezpieczny”, w którym do wygrania są trzy nagrody rzeczowe.

W konkursie mogą brać udział rolnicy ubezpieczeni w KRUS.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zaznaczyć właściwą odpowiedź znakiem „X” w odpowiedniej kratce na kuponie konkursowym zamieszczonym w najbliższym numerze 24 Tygodnika i wysłać go na adres:
Placówka Terenowa KRUS ul. Reymonta 4 59-220 Legnica
z dopiskiem na kopercie „Konkurs BHP”
Termin nadsyłania kuponów konkursowych do 23.10.2017 roku, decyduje data stempla pocztowego!
Losowanie nagród odbędzie się 31.10.2017r. w siedzibie PT KRUS Legnica.

Pytania konkursowe:
1. Czy można kierować ciągnikiem rolniczym, jeżdżąc nim wyłącznie po polu i w obrębie własnego gospodarstwa rolnego, nie posiadając odpowiednich uprawnień?
a) tak, ale pod warunkiem posiadania nabytych umiejętności kierowania
b) nie
c) tak
2. Czy można wchodząc lub schodząc z drabiny trzymać w ręce przedmioty, materiały objętościowe, itp.
a) tak
b) zależy od ilości przedmiotów
c) nie
3. Czy można pozostawiać ciągnik rolniczy z włączonym silnikiem ?
a) tylko w tedy, jeżeli traktorzysta opuszcza kabinę ciągnika na krócej niż 5 minut
b) tylko na równym terenie
c) nie
4. Czy można przebywać na podeście sadzarki czerpakowej podczas sadzenia
ziemniaków ?
a) tak
b) nie
c) tylko podczas pracy na polu
5. Czy można przewozić osoby na transportowanych płodach rolnych (słoma, siano, okopowe) jeżeli odległość pola od gospodarstwa jest większa niż 0,5 km ?
a) nie
b) tak
c) można, ale tylko osoby dorosłe

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 287 dni temu dnia 04/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 4, 2017 @ 11:48 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pracownia-015-1024x681

Bezpłatne zajęcia w Otwartej Galerii Sztuki

Read More →