SunnyClub
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Robaszek dyrektorem Akademii Piłkarskiej Miedzi!

Przez   /   02/08/2018  /   No Comments

Nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica został Wojciech Robaszek. Były trener m.in. ŁKS Łódź będzie odpowiadał za sprawy szkoleniowe. Prowadzona przez niego Akademia Miedzi ma funkcjonować podobnie do najlepszych niemieckich odpowiedników.

Wojciech Robaszek jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na specjalizacji trener piłki nożnej. Ukończył także Szkołę Trenerów PZPN w Warszawie i uzyskał licencję trenera UEFA A. Swoją szkoleniową karierę rozpoczynał w Omedze Kleszczów (IV liga) gdzie był I trenerem w 2004 roku. Następnie prowadził juniorów starszych KS Piotrcovia, a w 2006 roku był II trenerem Pogoni Szczecin. Pracował także w Międzynarodowej Akademii Piłkarskiej w Brazylii gdzie był I trenerem, po czym w 2008 roku wrócił do Polski. W latach 2010-2012 był trenerem Zawiszy Rzgów, z którą wywalczył awans do III ligi. W minionym sezonie jako pierwszy trener wprowadził Łódzki KS z 2 do 1 ligi, ale w czerwcu rozstał się z klubem. Teraz pokieruje Akademią Piłkarską Miedzi. – Uważam, że to duży i interesujący projekt. Podchodzę do pracy w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica z dużym optymizmem i zaangażowaniem – mówi Wojciech Robaszek.

Nowy dyrektor Akademii Miedzi jest miłośnikiem niemieckiej myśli szkoleniowej. Właśnie w Niemczech Wojciech Robaszek odbył najwięcej staży trenerskich. Szkolił się m.in. w Borussii Dortmund, FC Schalke 04 oraz kilkakrotnie w VFL Wolfsburg. Nowy dyrektor nie ukrywa, że prowadzona przez niego Akademia Miedzi będzie czerpać bardzo dużo wzorców z niemieckiej piłki. – Rynek niemiecki towarzyszy mi od wielu lat. Tam nauczyłem się najwięcej, jeśli chodzi o system gry i wychowanie młodego piłkarza. W mojej pracy niejednokrotnie się to sprawdzało. Uważam, że należy czerpać wzorce od najlepszych. W niemieckim systemie ponad 90 procent wychowanych zawodników gra w swoich klubach i reprezentacji. Chciałbym, aby w przyszłości było tak także w Miedzi – dodaje Wojciech Robaszek.

Nowemu Dyrektorowi Akademii Piłkarskiej Miedzi życzymy zapału do pracy, samych trafnych decyzji i sukcesów wychowawczych!

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDŻ LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 205 dni temu dnia 02/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 2, 2018 @ 10:10 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_6974,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

OSiR odwołał mistrzostwa Legnicy w slalomie gigancie

Read More →