Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Referendum w Wojcieszowie nieważne. Brakło 11 głosów

Przez   /   03/07/2017  /   No Comments

Mimo imponującej mobilizacji (frekwencja 29, 4 proc), zwolennicy oderwania Wojcieszowa od powiatu złotoryjskiego przegrali referendum. Brakło zaledwie 11 głosów, by przekroczyć wymagany ustawą próg i zmusić władze do rozważenia zmiany administracyjnych granic.  95,1 procent głosujących opowiedziało się za przejściem do powiatu jeleniogórskiego. To czerwona kartka dla starosty Ryszarda Raszkiewicza.

881 mieszkańców miasteczka wzięło udział w głosowaniu. Na pytanie, czy są za podjęciem działań zmierzających do przyłączenia Wojcieszowa do powiatu ziemskiego jeleniogórskiego, 838 odpowiedziało “Tak”. Tylko 43 głosowało za pozostaniem przy Złotoryi.

Termin – początek wakacji, część mieszkańców wyjechała na urlop – nie sprzyjał referendarzom. Do udziału w referendum mogła też zniechęcać świadomość, że jego wynik nie będzie miał znaczenia rozstrzygającego; posłuży wyłącznie jako opinia dla władz, które zrobią co zechcą. Mimo tych okoliczności osiągnięto frekwencję na poziomie 95,1 proc.

Władze złotoryjskiego starostwa dostały najmocniejszy od czasu  reformy administracyjnej sygnał, że mieszkańcom nie podobają się ich działania. Powiat został zadłużony na 24 mln zł. Zadłużony na niemal drugie tyle szpital oddano w dzierżawę prywatnej spółce, która niemal natychmiast po przejęciu placówki zmieniła udziałowców. Ze względu na przekroczenie dopuszczalnego wskaźnika spłaty długu budżet powiatu ustala mu Regionalna Izba Obrachunkowa. Na lata został zahamowany rozwój inwestycyjny.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 527 dni temu dnia 03/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 3, 2017 @ 7:29 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

temida

Bunt w Sądzie Rejonowym w Legnicy

Read More →