suntravel
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radny chce, by budować w Legnicy podziemne śmietniki

Przez   /   05/12/2018  /   No Comments

Kontenery na śmieci, zwłaszcza przepełnione, to mało estetyczny element miejskiego krajobrazu. Radny Maciej Kupaj proponuje, aby Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zajęło się budową podziemnych śmietników i administrowaniem nimi. Jak twierdzi, wspólnoty mieszkaniowe – zwłaszcza w centrum miasta – czekają na tę inicjatywę. 

W 2015 roku Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wybudowała przy ul. Kosmicznej pierwszy podziemny śmietnik w Legnicy. Rozwiązanie nie jest tanie, ale – zdaniem Kupaja – warte rozpowszechnienia. “Śmietniki zwykle negatywnie wpływają na estetykę przestrzeni, często są przepełnione,wokół nich panuje brzydki zapach i są siedliskiem szczurów. Dużo bałaganu wokół nich robią także osoby zbierające puszki i inne odpady. Niejednokrotnie bałagan przy nich panujący był tematem dyskusji na lokalnych portalach i w mediach społecznościowych. takie sytuacje wpływają negatywnie na wizerunek miasta, niezależnie od tego, do kogo śmietnik należy” – argumentuje radny.

Koszty budowy śmietników podziemnych są dla wielu rozdrobnionych, niewielkich wspólnot nie do udźwignięcia. Maciej Kupaj proponuje, aby Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wzięło to zadanie na siebie. Mogłoby porozumieć się z kilkoma wspólnotami, wybudować dla nich podziemny śmietnik i podpisać długoterminową umowę na jego obsługę, co gwarantowałoby spółce zwrot kosztów inwestycji. Radny uważa, że taka usługa powinna się znaleźć w ofercie LPGK, tym bardziej, że przedsiębiorstwo dysponuje sprzętem do odbioru śmieci z podziemnych pojemników.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 165 dni temu dnia 05/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 5, 2018 @ 1:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →