basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Puchar Polski i Europy w Nordic Walking w Legnicy

Przez   /   18/06/2019  /   No Comments

W najbliższy weekend (22 i 23 czerwca) Legnica będzie stolicą Nordic Walking. W sobotę uczestnicy będą rywalizować o zwycięstwo oraz punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W niedzielę amatorzy marszu z kijami z całego kraju oraz goście z zagranicy będą walczyć o Puchar Europy.

Zawody organizuje Polska Federacja Nordic Walking i Urząd Miasta Legnicy. Partnerem strategicznym jest Santander Consumer Bank.

Do Legnicy przyjadą m.in. reprezentanci z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji i Białorusi i oczywiście z ok. 100 polskich miejscowości. Rywalizować będą na stadionie lekkoatletycznym przy alei Orła Białego. W zawodach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Są to bowiem zawody amatorskie, dlatego nie jest wymagana żadna przynależność klubowa.

Na pierwszy dzień rywalizacji organizatorzy przygotowali dystanse o długości 5, 10 i 21 km, a na Puchar Europy – 5 i 10 km. Można do nich przystąpić indywidualnie lub drużynowo, w grupach z podziałem na wiek i płeć. Również najmłodsi mogą się sprawdzić – na dzieci poniżej 8 roku życia czeka trasa Mini Nordic Walking o długości 400 m.

Zarówno Puchar Polski, jak i Puchar Europy mają na celu promowanie systematycznej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i zdrowego stylu życia w rodzinach. – Zależy nam, by pokazać, że ruch jest dla każdego. Nordic Walking jest dyscypliną, która może łączyć pokolenia. Nasze przekonania podziela coraz więcej osób, co obserwujemy na każdych kolejnych zawodach – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Ze względu na duże zainteresowanie, rejestracji na Puchar Polski będzie można dokonać już w piątek, 21 czerwca, w godz. 17:00-19:00. Biura zawodów będą także czynne w dniu rozgrywania Pucharu.

Start marszu na dystansie 21 km w sobotę zaplanowano na godz. 10:00, a trasy na 10 km – na 11:00. Na Puchar Europy także można zapisać się już dzień wcześniej – w sobotę, w godz. 17:00-19:00. W niedzielę biuro zawodów działa w godz. 8:00-12:00.

Impreza rozpocznie się o 10:00, a o 10:30 zawodnicy z różnych krajów zmierzą się na trasie o długości 10 km. Marsz przyjaźni na 5 km startuje o 12:30, a rywalizacja dla dzieci poniżej 8 roku życia – godzinę później.

Szczegółowy harmonogram Pucharów oraz wszystkie potrzebne informacje dotyczące rywalizacji można znaleźć na stronach www.pucharpolskinw.pl oraz www.akademia-zdrowia.com. Zapisu na Puchar Europy można dokonać na stronie: https://b4sportonline.pl/enwo_cup.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 147 dni temu dnia 18/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 18, 2019 @ 3:03 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_7867,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Bieg Niepodległości. Szymon Belgrau i Anna Ficner pierwsi

Read More →