PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Puchar Polski i Mistrzostwa Legnicy w Scrable

Przez   /   18/07/2018  /   No Comments

Legnica na scrabblowej mapie Polski jest niezwykle ważnym ośrodkiem. Turniejowe granie w naszym mieście trwa już całą dekadę. Tak uroczysty jubileusz będzie obchodzony bardzo hucznie. Patronat nad turniejem objął prezydent miasta Tadeusz Krzakowski, a wśród sponsorów imprezy znalazły się największe firmy z regionu z Fundacją KGHM Polska Miedź na czele.

Scrabble to ciekawa i nieprzewidywalna słowna gra planszowa. Jej autorem był amerykański architekt Alfred Butts. Celem gracza jest zdobycie większej liczby punktów od przeciwnika. Punkty zbiera się za ułożone na planszy słowa z wylosowanych płytek z literami. Ponadto na planszy znajdują się cenne pola premiowe, które pomagają w gromadzeniu większej ilości punktów. Spory językowe rozstrzygane są przez Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty, który redagowany jest przez najlepszych graczy w kraju i dostępny online na stronie pfs.org.pl/osps_online.php

Puchar Polski to obok Mistrzostw Polski najważniejszy scrabblowy turniej w roku dla polskich zawodników. Na sukces w scrabblach składa się znajomość słownika, umiejętność szybkiego liczenia oraz element psychologiczny i radzenie sobie ze stresem. Ta mnogość czynników charakteryzująca dobrego gracza umożliwia tu jednakową rywalizację wśród humanistów i ścisłowców, to naprawdę gra dla wszystkich!

Wiele zależy jednak od losowania. To jakie litery wylosujemy determinuje nasze szanse na położenie “drogiego” ruchu. Właśnie ten nieznaczny na dłuższą metę czynnik losowości tak bardzo wpływa na zainteresowanie scrabblami. Nieraz na turniejach zdarzało się, że mało doświadczony pokonywał Mistrza Polski bądź wysoko notowanego gracza właśnie przez niebywałe szczęście w losowaniu.

Strona internetowa turnieju to http://scrabble.lca.pl – tam też można się zapisać na rozgrywki. Specyficzna formuła turnieju pozwoli graczom mniej doświadczonym zagrać z przeciwnikami na swoim poziomie. Każdy bez względu na umiejętności, jeśli zapisze się do turnieju na pewno rozegra minimum 11 partii w dwa dni.

Dla miłośników grania w scrabble w domowym zaciszu perspektywa rozegrania turnieju klasy mistrzowskiej na pewno będzie znakomitym doświadczeniem i możliwością na rozwinięcie swojej pasji. Dzięki mnogości sponsorów, każdy uczestnik turnieju z Legnicy wyjedzie z nagrodami.

Tytułu sprzed roku bronić będzie Michał Alabrudziński, 27 letni gracz z Włocławka i aktualnie wicelider rankingu Polskiej Federacji Scrabble.

W najbliższy weekend w naszym mieście będą rządzić scrabble. Miłośnicy tej najpopularniejszej gry słownej powalczą o Puchar Polski i Mistrzostwo Ziemi Legnickiej.

Zmagania będą się toczyły w LETIA Business Center przy ul. Murarskiej 2.

Sobota, 21 lipca (7 rund)

11:00 – zapisy do turnieju
11:45 – rozpoczęcie fazy grupowej Pucharu Polski 2018
przerwa obiadowa po rozegraniu trzech rund (około godziny)
20:00 – zakończenie gier pierwszego dnia
20:05 – losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski 2018

Niedziela, 22 lipca (5 rund)

9:15 – 1/8 finału Pucharu Polski 2018 i X Mistrzostwa Legnicy
10:15 – ćwierćfinały Pucharu Polski 2018
11:15 – półfinały Pucharu Polski 2018
12:15 – finał Pucharu Polski 2018 oraz gra o III miejsce
14:45 – wręczenie nagród i zakończenie turnieju
15:15 – zakończenie turnieju

(organizatorzy mogą zmienić nieznacznie harmonogram rozgrywek w zależności od liczby osób grających)

Źródło: Krzysztof Obremski

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

stuk-puk-451276

Stuk Stuk. Polacy, Łemkowie i Ukraińcy ponad podziałami

Read More →