Juwenalia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Przeciąga się śledztwo po aferze w legnickim ZUS-ie

Przez   /   13/03/2019  /   1 Comment

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przedłużyła do września śledztwo w sprawie nieprawidłowości w legnickim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W sierpniu ub. roku prezes ZUS doniósł do prokuratury, że w oddziale dochodziło do wyłudzaniu zasiłków chorobowych. W proceder miało być zaangażowanych kilkunastu urzędników. Śledczy przesłuchali już około 20 świadków. Do tej pory nikomu nie przedstawili zarzutów.  

Krewni pracowników ZUS (mężowie, żony, rodzeństwo, teściowie) zakładali działalność gospodarczą i przez kilka pierwszych miesięcy odprowadzali składkę chorobową w odpowiednio dużej (kilkaset złotych miesięcznie) wysokości. Potem na podstawie zwolnienia lekarskiego występowali o wypłatę zasiłku chorobowego. Jako płatnikom wysokich składek naliczano im po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Zgodnie z procedurami pracownicy ZUS powinni zweryfikować zasadność pobierania świadczenia, ale tego nie robili. W ciągu 7 lat wyłudzono w ten sposób – według wyliczeń ZUS – ponad 2 miliony złotych.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 67 dni temu dnia 13/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 13, 2019 @ 3:48 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Peter pisze:

    Kradli, a mimo wszystko starczylo na rondo im. ZUS ! Polak potrafi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

srebro 129

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Read More →