SunnyClub
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Prowadzisz firmę na terenie Legnicy? Chcesz obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 12%? Powiemy Ci, jak to zrobić

Przez   /   13/04/2018  /   No Comments

Podstawowym czynnikiem potrzebnym do działalności przedsiębiorstw jest swobodny dostęp do energii elektrycznej.Dla zakładów, których praca opiera się na udziale maszyn, bardzo dużą część stałych kosztów stanowi to właśnie medium. O ile nie można zrezygnować z pewnego poziomu zużycia prądu, to można obniżyć jego koszt. Sprawdź, jak to osiągnąć, prowadząc firmę na terenie Legnicy.

Dlaczego i jak dobrać sprzedawcę prądu dla Twojej firmy?

Zmiana sprzedawcy prądu jest czymś oczywistym dla tych, którzy jej dokonali. Nieprzekonani mogą mieć obawy wynikające z przeczucia, że nie wyjdą na tym korzystnie, a to, co znają, jest dostatecznie dobre. Obiekcje przed nowym sprzedawcą prądu ma wciąż wielu przedsiębiorców działających w Legnicy. Wątpliwości budzą przede wszystkim, czy gra jest warta świeczki oraz czy różnica w rachunkach będzie odczuwalna.Dla firm, które mają niezbyt duże zapotrzebowanie na pobór energii (zasilającej przede wszystkim komputery i oświetlenie), miesięczne koszty będą odczuwalne od razu, a roczne oszczędności stanowią bardzo atrakcyjny zastrzyk finansowy. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna. Dla przedsiębiorstw, które potrzebują planować przyszłe działania, może być też ważna gwarancja stałej ceny.

Obniżenie rachunku za prąd. Z jakich taryf korzystają przedsiębiorcy
w Legnicy?

Sprzedawcy stopniują taryfy opłat wg kilku kategorii. Taryfy z kategorii G są przeznaczone do odbiorców w domach. Jeśli chodzi o Legnicę, to najwięcej jej mieszkańców korzysta właśnie
z grupy G11. Przedsiębiorców w tym mieście natomiast interesują te niskonapięciowe, oznaczone jako C –  dla małych i średnich firm oraz B – dla średniego napięcia używanego przez większe zakłady. Do wyboru odpowiedniej taryfy szczegółowej trzeba uwzględnić przede wszystkim godziny, w jakich nasza firma zużywa najwięcej prądu. Jednostrefowe, takie jak C11 i C21, charakteryzują się stałą ceną jednostkową i nadają się do pracy, w której rytm jest nieokreślony lub ciągle na takim samym poziomie. Koszty takich taryf są łatwe do przewidzenia i nie wymuszają na przedsiębiorstwie planowania działań.

Taryfy dwustrefowe (a i b) są zróżnicowane pod względem podziału na dzień i noc.Jest to przydatne zarówno przy pracy zmianowej, jak i pracach, które można wykonać
w skumulowanym czasie.

Rozwiązania trzystrefowe (C23) są odpowiednie dla systemów zmianowych, zwłaszcza tam, gdzie możemy wyróżnić czas szczególnie dużego poboru energii.

Podsumowując, osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie Legnicy powinny przyjrzeć się wysokości płaconych rachunków i porównać je z ofertą konkurencyjnych sprzedawców, na przykład ofertą Po Prostu Prąd.

Zmiana w tym przypadku wcale nie musi być trudna, gdyż sprzedawca większość formalności dopełnia w imieniu Klienta.
Dodatkowy, roczny zastrzyk finansowy płynący z oszczędności na prądzie można przeznaczyć na wsparcie biznesu.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 314 dni temu dnia 13/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 13, 2018 @ 9:38 am
  • W dziale: gospodarka i finanse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wellness-285587_960_720

Szybsza droga do sanatorium – ze skierowaniem z ZUS

Read More →