um_team
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Protest III LO w Lubinie. Kuratorium broni szkoły

Przez   /   06/07/2018  /   No Comments

Obrońcy III Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, którzy od środy okupują urząd miasta, zapraszają wszystkich, dla których ważny jest los tej szkoły, dziś o godz. 15 do ratusza. – Liczymy, że po spotkaniu z posłem Krzysztofem Kubowem (PiS) będziemy mogli im przekazać jakieś dobre informacje – mówi matematyczka Agnieszka Wichrowska, liderka protestu.

Krzysztof Kubów – w odróżnieniu od unikającego rozmowy z protestującymi prezydenta Roberta Raczyńskiego – chce się dziś o godz. 14 spotkać i porozmawiać o sytuacji III Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Agnieszka Wichrowska spodziewa się, że poseł może mieć dla nich informacje od wojewody dolnośląskiego i wrocławskiego kuratora oświaty.

Strajk okupacyjny w ratuszu trwa już trzecią dobę. Nauczyciele III LO (dawnego Gimnazjum nr 4), wspierani przez rodziców i młodzież, sprzeciwiają się decyzji lubińskiego magistratu, który drugi rok z rzędu przerywa elektroniczną rekrutację uczniów do klas pierwszych nowej szkoły. Według władz miasta utworzenie klas pierwszych nie opłaca się, ponieważ zgłosiło się zbyt mało chętnych. Zamiast w III LO, mają powstać dodatkowe oddziały w I i II LO. Protestujący uważają, że urzędnicy nie powinni decydować o ścieżce kariery 73 uczniów, którzy wybrali III LO jako szkołę pierwszego wyboru (i 360 innych, dla których była to szkoła drugiego wyboru). Domagają się, by prezydent Raczyński dał im szansę. Przekonują, że placówka ma doskonałą kadrę nauczycielską i ciekawy, inny niż u konkurencji, pomysł na edukację (m.in. klasy mundurowe oraz medialno-językowe).

Z ostatniej chwili: Podczas spotkania z posłem Kubowem okazało się, że decyzja prezydenta Lubina o przerwaniu rekrutacji do III LO była bezprawna. Tak wynika ze stanowiska Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. – Będziemy żądać, żeby raz jeszcze przeprowadzono rekrutację na ustalonych przez nas zasadach – zapowiada Agnieszka Wichrowska, liderka szkolnego protestu.  – Chcemy, by przy zapisach do klasy mundurowej obowiązywał próg 80 punktów, a przy pozostałych klasach – 100 punktów, a nie 110, jak narzuca nam urząd miasta.

Dokument z kuratorium wkrótce pojawi się na facebookowym profilu III LO w Lubinie.

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

normal_baa315ab06c8397efb6cf07af0685ab81e568d0c

Kolejny inwestor kupił ziemię w złotoryjskiej podstrefie

Read More →