VOSS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prokuratura bada, czy policjanci nie nadużyli siły

Przez   /   14/07/2017  /   1 Comment

Prokuratura Okręgowa w Legnicy sprawdza, czy podczas interwencji na jednej ze stacji paliw funkcjonariusze legnickiej Policji nie przekroczyli uprawnień. Młody mężczyzna, wobec którego użyto gazu pieprzowego i chwytów obezwładniających, od miesiąca leży nieprzytomny w szpitalu. Sprawę opisuje  Gazecie Wrocławskiej Mateusz Różański, który rozmawiał z matką i znajomym 21-latka.

Do zdarzenia doszło nocą z 4 na 5 czerwca na stacji paliw przy ul Poznańskiej w Legnicy. Poszkodowany mężczyzna zachowywał się agresywnie. Jeszcze zanim przyjechały radiowozy, uderzył pięścią w twarz kolegę i zaatakował jednego z klientów, rzucając się na jego samochód. Gdy policjanci próbowali go zatrzymać, stawiał opór. Stąd do interwencji na Poznańskiej zaordynowano aż trzy patrole. Po użyciu gazu pieprzowego i obezwładnieniu 21-latka, udało się go zakuć w kajdanki. Jak pisze Mateusz Różański, konieczna okazała się również pomoc medyczna. Doszło do zatrzymania akcji serca. Mężczyzna od tygodni jest nieprzytomny. Ma obrażenia w obrębie klatki piersiowej.

Prokuratura sprawdza, czy policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień. Zabezpieczyła monitoring ze stacji. Przesłuchała funkcjonariuszy biorących udział w zatrzymaniu. Czeka na wyniki badań toksykologicznych pobranych od ofiary interwencji płynów ustrojowych. Nikomu nie postawiono zarzutów – postępowanie toczy się w sprawie.

Wewnętrzne postępowanie zakończyła już Komenda Miejska Policji w Legnicy. Wynika z niego, że zastosowane podczas interwencji środki przymusu wewnętrznego zostały użyte zgodnie z prawem.

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 284 dni temu dnia 14/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 14, 2017 @ 10:05 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Ela pisze:

    “Poszkodowany mężczyzna zachowywał się agresywnie.” a Wy się zastanawiacie czy to policjanci przekroczyli uprawnienia….. chcecie miec policjantów z akademii policyjnej????? bo ja nie!!! dobrze dziadowi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

flames-of-hell-3236060_1280

Pożar przy ul. Chojnowskiej. Jedna osoba nie żyje

Read More →