Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Prognoza pogody na czerwiec dla KGHM: nadciągają burze

Przez   /   04/06/2018  /   No Comments

26 czerwca odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KGHM. Mają na nim zapaść decyzje  w sprawie składu rady nadzorczej spółki na nową kadencję. w tygodniu poprzedzającym to wydarzeni powinien się zakończyć się konkurs na prezesa i wiceprezesów Polskiej Miedzi oraz wybory przedstawicieli załogi dorady nadzorczej.

ZWZA zbiera się jak co roku, aby zatwierdzić sprawozdania finansowe za 2017 rok oraz udzielić absolutorium zarówno członkom zarządu, jak i rady nadzorczej KGHM. Wraz ze skwitowaniem zakończy się trzyletnia kadencja zarządu oraz trzyletnia kadencja rady nadzorczej spółki.

Rada nadzorcza KGHM może się składać maksymalnie z 10 osób. Trzech jej członków wybierze załoga w dwudniowych wyborach zaplanowanych na 19 i 20 czerwca. Wybór reszty zależy, praktycznie, od woli ministra energii, który reprezentuje największego udziałowca Polskiej Miedzi: Skarb Państwa (właściciela 31,79 proc. akcji). Ze względu na duże rozproszenie udziałów, ten pakiet pozwala przedstawicielowi Skarbu Państwa dominować podczas głosowań na ZWZA.

Na wniosek ministra energii, już po ogłoszeniu terminu i programu ZWZA zarząd wprowadził do porządku obrad nowy punkt. Dotyczy on głosowania nad zmianami w statucie spółki, polegającymi na wykreśleniu zapisu precyzującego długość terminu przyjmowania zgłoszeń od menadżerów aplikujących o posadę w zarządzie spółki. Wnioskodawca argumentuje, że chodzi o “optymalizację procesu wyboru członków zarządu w postępowaniu kwalifikacyjnym przed radą nadzorczą”.

Zmiana wygląda niewinnie.

Niezależnie od tego, jak zawsze, gdy zmieniają się władze w KGHM, można spodziewać się przetasowań w całej piramidzie stanowisk.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20181016_103831

Targi edukacyjno-zawodowe robią furorę w Złotoryi

Read More →