schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Prezentacja książki: „Marzec ’68. Przyczyny i następstwa”

Przez   /   23/05/2018  /   No Comments

We wtorek (29 maja) odbędzie się promocja kolejnego wydawnictwa książkowego spod znaku Stowarzyszenia „Pamięć i Dialog”. O godz. 17.00 organizatorzy zapraszają do Sali Maneżowej w legnickiej Akademii Rycerskiej, gdzie zaprezentowana zostanie praca zbiorowa pt.: „Marzec ’68. Przyczyny i następstwa”. Redaktorami tomu są Maria Kubasik i Marek Żak.

Pozycja składa się dwóch zasadniczych części. Pierwsza z nich („Studia”), to zbiór referatów, które zaprezentowano 22 marca 2018 r. w trakcie konferencji naukowej „Wydarzenia ’68 – przyczyny i następstwa”. Druga część („Materiały”), to z kolei dwanaście tekstów wspomnieniowych, których bohaterami są Żydzi i Polacy związani z Legnicą. Ich przewodnim motywem tematycznym są przede wszystkim dwa zagadnienia: miejsce legnickiej mniejszości żydowskiej po II wojnie światowej w mieście oraz wydarzenia marcowe w Legnicy i ich konsekwencje.

- Nasze wydawnictwo kierujemy do byłych i obecnych mieszkańców Legnicy – bez względu na pochodzenie, religię, wyznawane wartości i poglądy polityczne. Niech wydarzenia sprzed pięćdziesięciu lat będą dla wszystkich lekcją pokory i tolerancji, a zarazem zmuszą nas do podjęcia głębszej refleksji nad złożoną historią naszego miasta i kraju – piszą autorzy Maria Kubasik i Marek Żak.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

crash-test-1620608_1280

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

Read More →