Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pożar w centrum handlowym w Legnicy. Palił się Bel-Pol

Przez   /   02/01/2018  /   No Comments

Tuż przed piątą rano czujniki wykryły pożar w centrum handlowym przy ul. Schumana w Legnicy. Ogień pojawił się w magazynie Bel-Polu, sąsiadującym ze sklepami  Jysk i Media Expert. Strażacy wciąż dogaszają pogorzelisko. 

- Zgłoszenie przyszło do nas o godz. 4.59 z monitoringu. System automatycznie powiadomił komendę straży o pożarze – mówi st. kpt. Marcin Swendarski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Na ul. Schumana natychmiast wysłano 4 zastępy strażaków. Gdy okazało się, że płonie sklepowy magazyn, na miejsce pożaru zadysponowano dodatkowe siły i środki. Zawodowców z Państwowej Straży Pożarnej wspierały zastępy ochotników z OSP Rzeszotary, OSP Kunice, OSP Legnickie Pole, OSP Miłkowice oraz OSP Raczkowa. Teren miasta zabezpieczali druhowie z OSP Ulesie.

- W sumie w akcji brało udział 12 zastępów. Działania były prowadzone dwutorowo, to znaczy prowadziliśmy natarcie na pożar i równocześnie broniliśmy sąsiednich magazynów przed rozprzestrzenieniem się ognia – opisuje Marcin Swendarski.

Sprawione zostały linie gaśnicze, z którymi strażacy weszli do środka budynku. Z dwóch drabin mechaniczne, z których podawano wodę na dach budynku. Ze względu na zadymienie, wystąpiła konieczność otwarcia sklepów Media Expert i Jysk w celu ich przewietrzenia. Pożar został ugaszony, a około godziny 13.06 strażacy opuścili miejsce akcji. W wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń. Spaleniu uległo wyposażenie sklepu.

Bel-Pol sprzedaje drzwi, podłogi, panele. Rozmiary strat spowodowanych przez pożar nie są znane.

Po więcej zdjęć zajrzyj TUTAJ

FOT. FACEBOOK.pl/ LEGNICA 112

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 344 dni temu dnia 02/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 3, 2018 @ 12:07 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

temida

Bunt w Sądzie Rejonowym w Legnicy

Read More →