DINO
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Gigantyczne Jaworskie Centrum Logistyczne

Przez   /   02/10/2018  /   No Comments

Commercial Point to kolejny inwestor, który wybrał Jawor na miejsce swojego biznesu. Planuje się, że na 35 hektarach wybudowane zostanie ok. 200 000 mkw powierzchni magazynowej. Będzie to gigantyczny teren magazynowy pod dachem. Według założeń, rozpoczęcie budowy Jaworskiego Centrum Logistycznego planowane jest na jesień 2019 roku i ma zakończyć się w 2021 r.

Przyszłe „Jaworskie Centrum Logistyczne” ma powstać z wykorzystaniem gruntów znajdujących się bezpośrednio przy drodze S3, obejmującej ponad 35 ha powierzchni. Na tym terenie możliwe będzie zbudowanie nowoczesnego węzła transportowego.
- Decyzja o ulokowaniu w Jaworze centrum logistycznego potwierdza bardzo dobrą ofertę miasta. Dotychczas przeprowadziliśmy wiele inwestycji w Polsce. Szukaliśmy bardzo dobrej lokalizacji dla naszej inwestycji. Jawor okazał się najlepszym miejscem dla tak dużego projektu tym bardziej, że miastem już zainteresowali się najwięksi inwestorzy, jak chociażby Mercedes. – mówi Jan Węglarek, kierownik projektu Commercial Point i dodaje, że o podjęciu decyzji zadecydował także dobry klimat do inwestowania w Jaworze, zaufanie i zaangażowanie zespołu pracowników z Urzędu Miejskiego.
Tereny inwestycyjne w Jaworze wyróżnia kilka atutów. Jednym z nich jest lokalizacja na przecięciu dwóch głównych dróg: Szczecin-Lubawka oraz Jędrzychowice-Korczowa, czyli S3 i A4. W Polsce nie ma drugiego takiego miejsca, które łączyłoby północ i południe oraz wschód i zachód kraju. Jawor i Legnica to jedyne takie miejsca w Polsce.
- Jaworskie pola stają się ostatnio bardzo znane i modne wśród inwestorów. Jak widać chętnie wybierane są na miejsce inwestycji. Po Mercedesie zaufali nam kolejni co wskazuje, że Jawor jest dobrym miejscem dla ulokowania swojego biznesu. – cieszy się burmistrz miasta Emilian Bera. – Gratuluję nowemu inwestorowi dobrej decyzji, życząc jednocześnie skutecznego zakończenia całego procesu inwestycyjnego. Dzisiejsza oficjalna decyzja Commercial Point jest dla nas bardzo ważna i wskazuje dobry kierunek rozwoju naszego miasta. – dodaje burmistrz Jawora.
JCL to nie tylko hale magazynowe. Na terenie jaworskiej strefy magazynowo – składowej umiejscowione mogą być również wszystkie potrzebne centrum logistycznemu obiekty towarzyszące, tj.: place składowania kontenerów, terminale przeładunkowe, biura, punkt obsługi technicznej samochodów czy zaplecze hotelowe i usługowe. Planowana powierzchnia magazynowa to ok. 200 000 mkw powierzchni. Inwestycja nie będzie uciążliwa dla mieszkańców, ponieważ będzie oddalona od zabudowań mieszkalnych.
Atutem projektu jest sąsiedztwo północnego wjazdu na S3, bezpośrednie położenie przy DK3 i jednocześnie obwodnicy miasta. Sieć połączeń drogowych z „JCL” zapewniałaby jego skuteczne oddziaływanie w centralnej części województwa dolnośląskiego. Dodatkowo z dużym plusem JCL będzie także jego przygraniczne położenie, które pozwala obsługiwać wymianę towarową z północną częścią Republiki Czeskiej oraz zachodnią Niemiec.
Według założeń, rozpoczęcie budowy Jaworskiego Centrum Logistycznego planowane jest na jesień 2019 roku i ma zakończyć się w 2021 r.

Spółka Commercial Point zajmuje się realizacją projektów przemysłowych w tym magazynowych oraz komercyjnych w całej Polsce. Firma jest w trakcie realizacji inwestycji na pow. ok. 15 ha w Gminie Chojnów – Amazon. Wcześniej podobne obiekty powstały w Konotopach (Gmina Ożarów Mazowiecki) i Sosnowiec Pieńki (Gmina Stryków). Teraz przyszedł czas na inwestycje w Jaworze na Dolnym Śląsku.
Wśród licznych korzyści przemawiających za projektem „Jaworskiego Centrum Logistycznego” wylicza się m.in. zwiększenie konkurencyjności regionu i miasta, pobudzenie aktywności gospodarczej Jawora, przysporzenie nowych i alternatywnych miejsc pracy, zabezpieczenie dostaw dla Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – S3 Jawor oraz to co najważniejsze dla miasta – wpływy do gminnego budżetu z tytułu podatków.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze

FOT. URZĄD MIASTA W JAWORZE

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

drones-4147149_960_720

Drony nad kopalnią KGHM w Stanach Zjednoczonych

Read More →