googmorning
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Powstaje nowa siedziba dla katolickiej podstawówki

Przez   /   27/09/2017  /   No Comments

Za półtora roku – po zakończeniu remontu i wyposażeniu budynku przy ul. Tarasa Szewczenki 1 – Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Legnicy przeniesie się z ul. Słubickej do nowej siedziby. 

 

Obecnie 142 uczniów katolickiej podstawówki uczy się w pomieszczeniach wynajmowanych od Zespołu Szkół Samochodowych. Z myślą o nowej siedzibie dla szkoły przy ul. Szewczenki legnicka parafia św. Rodziny złożyła wniosek o 3,6 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Resztę (ok. 3 mln zł) pokryje z własnych środków oraz z  kredytu zaciągniętego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Prace remontowe (obejmujące m.in. termomodernizację, budowę windy dla niepełnosprawnych) zakończą się we wrześniu 2018 roku, a pół roku później wyposażone na miarę XXI wieku pracownie będą gotowe do przyjęcia uczniów.

Plany zakładają, że przy ul. Szewczenki lekcje pobierać będzie w sumie ok. 250 uczniów klasach od pierwszej do ósmej, maksymalnie po 14 w jednej. Parafia przewiduje czesne w wysokości 200 złotych, mundurki, szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych (m.in. nauka języków francuskiego i hiszpańskiego, piłka nożna, zajęcia korekcyjne, szachy).

Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Legnicy rozpoczęła działalność od 01 września 2006 r. Z inicjatywy proboszcza Parafii p. w. Świętej Rodziny ks. Bronisław Kryłowskiego, Jerzego Grabarczyka – ówczesnego dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy i Adama Wierzbickiego. W czerwcu 2009 r. jej mury opuścili pierwsi absolwenci

 

FOt. Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Legnicy

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

37209106_1867264126667175_5467104406979739648_n

Uwaga, fałszywi kominiarze! Byli już w Legnicy i Kunicach

Read More →