UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Postawili na rodzinę. Festyn Zespołu Szkół integracyjnych

Przez   /   25/09/2017  /   No Comments

Festyn pod hasłem Postaw na Rodzinę odbył się 23 września na boisku przy Zespole Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy. W imprezie udział wzięło ok. 300 uczniów i ich rodziców.

Zorganizowali ją nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej w ramach ogólnopolskiej kampanii. Współorganizatorem imprezy był Urząd Miasta Legnicy, który propaguje i pilotuje tę kampanię w naszym mieście.
Szczególną uwagę zwracano na fakt, że więź z rodzicami, a także innymi członkami rodziny, stanowi najważniejszy czynnik chroniący przed niebezpiecznymi eksperymentami i zachowaniami dzieci i młodzieży. Dlatego celem tej imprezy było przede wszystkim: wzmacnianie więzi rodzinnych, tworzenie przyjaznego środowiska dziecku w szkole i wdrażanie do różnych aktywnych form spędzania czasu wolnego.
Czego tam nie było. Dla dzieci klas I – tor przeszkód na czas, dla mam – rzut beretem i konkurs obierania jabłek – dla tatusiów – rzut opną, konkurs wbijania gwoździ, dla duetów rodzinnych (dziecko – rodzic) – biegi sztafetowe. Jak zawsze były stacje rekreacyjno – integracyjne, na których dziecko startowało z dorosłym z rodziny (mama, tato, starszy brat, ciocia, wujek, babcia, dziadek). Pary startujące wzięły udział w losowaniu 50 nagród rzeczowych. Rodzice i dziadkowie startowali w konkursie pt. „pyszne ciasto”, gdzie prezentowali swoje talenty piekarniczo- cukiernicze.
W trakcie zabawy uczennice z gimnazjum malowały dzieciom buźki, było mnóstwo balonów, dla głodnych i spragnionych po sportowych zmaganiach – kiełbaski, soki i woda.
Festyn skierowany był do uczniów klas I, II i III Szkoły Podstawowej nr 20 i ich rodzin (rodziców, dziadków, wujków i starszego rodzeństwa.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 442 dni temu dnia 25/09/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 25, 2017 @ 4:07 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Balbinki i QUEST (1)

Balbinki i Quest – mistrzowie tańca z Legnicy

Read More →