PWSZ rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Posłanka Elżbieta Stępień porzuca Nowoczesną

Przez   /   06/12/2018  /   No Comments

Legnicka posłanka Elżbieta Stępień opuściła klub Nowoczesnej i wraz z 7 innymi politykami przeszła klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Koledzy i koleżanki trwający przy Katarzynie Lubnauer zarzucają jej zdradę. Według Stępień, to władze Nowoczesnej grają nieczysto.

- Byłam, jestem i będę w Koalicji Obywatelskiej. Uważam, że tak jak na wszystkich szczeblach samorządu, tak samo w parlamencie powinien powstać wspólny klub Koalicji Obywatelskiej. Polityczna odpowiedzialność wymaga od nas współpracy i pogłębiania Koalicji Obywatelskiej. Każdy, kto chce być w Koalicji Obywatelskiej, musi być w jej klubie parlamentarnym – wyjaśnia swój krok Elżbieta Stępień.

Poza legnicką posłanką do klubu Platformy Obywatelskiej przemianowanego przez Grzegorza Schetynę na klub Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska przeszli z Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marek Sowa, Piotr Kobyliński, Kornelia Wróblewska, Krzysztof Truskolaski i Michal Jarosi.  Ósmym “koalicjantem” jest były poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Ich decyzja sprawiła, że klub parlamentarny Nowoczesnej przestał istnieć.

Elżbieta Stępień od wczoraj odpiera ataki byłych partyjnych kolegów i koleżanek, że jej grupa rozwala Nowoczesną. Że dała się kupić Schetynie. Legnicka posłanka przekonuje, że zjednoczenie opozycji to konieczny krok, bez którego nie da się w nadchodzących wyborach  parlamentarnych wygrać z Prawem i Sprawiedliwością. Pokazuje też, jak Nowoczesna zdradziła swego człowieka. Chodzi o Michała Jarosa, byłego kandydata na prezydenta Wrocławia. W trakcie kampanii wyborczej wycofał się i wsparł Jacka Sutryka, jako wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej. Jaros twierdzi, że Katarzyna Lubnauer obiecała mu wówczas rekomendację partii na stanowisko wiceprezydenta Wrocławia. Po wyborach władze Nowoczesnej nie wywiązały się z danego słowa. Prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi, który długo czekał na decyzję koalicjanta, Nowoczesna przedstawiła na zastępcę Adama Zawadę, który nawet nie jest członkiem ich partii.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 167 dni temu dnia 06/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 6, 2018 @ 9:13 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

objazd

Remont przejazdu kolejowego na ul.Chojnowskiej w Legnicy

Read More →