saturn
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pościg za kompletnie pijanym kierowcą

Przez   /   10/07/2017  /   No Comments

Policjanci z Legnicy zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu 31-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Jak się później okazało był kompletnie pijany i posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny połączony z nakazem powstrzymania się od nadużywania alkoholu i prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci Rewiru II Dzielnicowych w miejscowości Lisowice zauważyli pojazd marki Opel Corsa włączający się do ruchu i kierującego, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny. Kierujący widząc sygnały dawane do zatrzymania się przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli więc pościg. Kierujący pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Po kilku przejechanych kilometrach ścigany Opel zjechał na polną drogę i zatrzymał się w zaroślach. Z pojazdu wybiegł pasażer, który zaczął uciekać przez policjantami. Funkcjonariusze jednak skutecznie zablokowali mu drogę ucieczki.
W pojeździe na miejscu kierowcy siedział 31 – latek, który był kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. To jednak nie koniec jego problemów. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto popełnił on szereg wykroczeń. Jak się okazało mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, które są wymagane podczas kontroli drogowej, przewoził pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, poruszał się pojazdem bez aktualnych badań technicznych, obowiązkowego wyposażenia jakie jest wymagane i nie posiadając aktualnego ubezpieczenia OC. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie a pojazd usunięto pomocą drogową.

Na wniosek policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prokuratura zastosowała wobec 31-latka dozór policyjny połączony z nakazem powstrzymania się od nadużywania alkoholu i prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypominamy: zgodnie z nowym przepisami, które weszły w życie 1 czerwca br., za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kodeksu karnego grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 347 dni temu dnia 10/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 10, 2017 @ 10:13 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

35889328_612883939086172_2511375997694115840_n

“Europo, nie odpuszczaj!” – zawoła KOD przed sądem

Read More →