UM_Dzien_Dziecka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Półmaraton Bitwy Legnickiej już 8 kwietnia

Przez   /   03/04/2017  /   1 Comment

Legnickie Stowarzyszenie Zawisza zaprasza do udziału w II Półmaratonie Bitwy Legnickiej. Start przy kościele Marii Panny w Legnicy 9 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00, meta w Legnickim Polu.

Na liście zgłoszeń są już setki osób z sześciu województw. Organizatorzy przewidują udział ośmiuset biegaczy.
To będzie nie tylko bieg, ale i niezwykła lekcja historii, związana ze słynną Bitwą pod Legnicą. To także promocja pięknych miejsc w Legnicy oraz w gminach Kunice i Legnickie Pole. Wielu zawodników odwiedzi te miejscowości po raz pierwszy.
Trasa półmaratonu ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że mierzy dokładnie 21 kilometrów i 97,5 metra. Jest pełna długich, płaskich prostych, co sprzyja osiąganiu dobrych wyników. Na mecie w Legnickim Polu wszyscy biegacze otrzymają pamiątkowe, efektowne medale, a autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zawiozą chętnych z powrotem do Legnicy. Oprawę artystyczno-historyczną zapewni rycerska grupa rekonstrukcyjna.
To jedyny taki półmaraton na Dolnym Śląsku. Bieg, wyzwanie, przygoda. Nie trzeba biegać w kółko po pętli, lecz pokonywać przestrzeń od startu do odległej mety.
- Jest start i jest meta, jesteś Ty i jest wyzwanie – mówią organizatorzy. – Sprawdź swoje możliwości, pokonaj przestrzeń, pokonaj siebie.
Organizatorzy z legnickiego stowarzyszenia Zawisza podkreślają niekomercyjny charakter Półmaratonu Bitwy Legnickiej. – To zawody robione przez biegaczy dla biegaczy – podkreślają. Zapisy prowadzone są na stronie www.datasport.pl.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 417 dni temu dnia 03/04/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 3, 2017 @ 10:43 am
  • W dziale: sport

1 komentarz

  1. Akurat w dniu moich urodzin! Półmaraton jest genialnym dystansem, dającym już na mecie wiele zadowolenia z przebiegnięcia długiej trasy, ale jeszcze nie męczy jak maraton. Dobrze, że w okolicy jest coraz więcej biegów masowych, podczas których można się nieźle pościgać. PozdrO! Kamil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dzieci-na-treningu-miedzi_1527085650_5650

2000 dzieci dopingowało piłkarzy Miedzi na treningu

Read More →