Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Polkowicki ratusz udostępnia mieszkańcom rejestr umów

Przez   /   07/05/2019  /   No Comments

Od 1 maja br. każda zawarta w polkowickim urzędzie umowa o wartości powyżej 3 tys. zł brutto jest zarejestrowana w Elektronicznym Rejestrze Umów. Rejestr ten jest dostępny dla każdego mieszkańca i zamieszczony został na stronach internetowych urzędu (Biuletyn Informacji Publicznej, https://tiny.pl/trsbs). Znajdziemy w nim oprócz daty zawarcia umowy, dane podmiotu z którym zwarto umowę, jej zakres oraz wartość.

– Polkowiczanie dokonując zmiany władzy jesienią zeszłego roku wyraźnie opowiedzieli się po stronie jawności i transparentności – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Takie rejestry z powodzeniem działają od lat w wielu samorządach, m. in. w Lublinie, Świdnicy, Poznaniu czy Szczecinie. W końcu i Gmina Polkowice wprowadza te najwyższe standardy umożliwiające obywatelom wgląd w sposób wydawania pieniędzy z gminnej kasy – zaznacza burmistrz Puźniecki.

Kolejnym elementem wprowadzania transparentności zapowiedzianym przez polkowicki Ratusz jest udostępnienie kalendarza burmistrza oraz udział przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji przy procedurach konkursowych prowadzonych przez Gminę.

Źródło: Urząd Gminy Polkowice

FOT. URZĄD GMINY POLKOWICE

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zakochaj się w Legnicy

“Zakochaj się w Polsce” o zadurzeniu w Legnicy

Read More →