Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Policjantem być… Spotkanie policjantów z licealistami

Przez   /   09/02/2018  /   No Comments

Legniccy policjanci odwiedzili uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Podczas spotkania zapoznało słuchaczy ze strukturą organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz charakterem pracy funkcjonariuszy z poszczególnych wydziałów. Zaprezentowany został również sprzęt policyjny, który na co dzień policjanci wykorzystują w swojej służbie.

Policjantki Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas tego spotkania opowiedziały o strukturze organizacyjnej jednostki oraz o tym, jak wygląda procedura rekrutacji do służby w Policji. Następnie policjantki przybliżyły słuchaczom czym zajmują się funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowi oraz policjanci pionu kryminalnego. Ponadto omówiono charakter pracy technika kryminalistycznego. W trakcie spotkania policjantki mówiły, także o zadaniach realizowanych w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Wyraźne zaciekawienie wzbudził wśród uczniów sprzęt policyjny jaki posiadają i wykorzystują w codziennej służbie funkcjonariusze legnickiej komendy. Starszy inspektor Bogdan Błaut z Wydziału Wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, tym samym jeden z założycieli Stowarzyszenia Kryza w Legnicy zaprezentował sprzęt jaki ma na wyposażeniu POLICJA m. in. zaprezentował broń PM -98, RWGŁ-3, kamizelkę kuloodporną, hełm kevlarowy, kask z osłoną twarzy, paralizator TASER X2, materiały kryminalistyczne, gaz HI-MAX. W ramach spotkania, każdy uczeń mógł strzelić z laserowego trenażera strzeleckiego stanowiącego wyposażenie Stowarzyszenia KRYZA.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu, ta część licealistów, która zamierza wstąpić w przyszłości w policyjne szeregi, utwierdziła się w przekonaniu, że będzie to właściwy wybór.

mł.asp. Jagoda Ekiert

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 305 dni temu dnia 09/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 9, 2018 @ 1:57 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Mateusz Materek

Orzeł. Nagroda dla wybitnego ucznia z Legnicy

Read More →