Jasminowa Dolina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryja. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Przez   /   14/05/2019  /   No Comments

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w czasie wolnym od służby zatrzymał 28-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i uszkodził prawidłowo zaparkowany inny pojazd. Policjant pomimo agresji ze strony mężczyzny uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie przekazał umundurowanemu patrolowi. 

Do zdarzenia doszło przy jednej z ulic w centrum Złotoryi. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego, będąc w czasie wolnym od służby usłyszał huk zza okien swojego mieszkania. Kiedy wybiegł na zewnątrz, zauważył młodego mężczyznę, który uderzył w prawidłowo zaparkowanego busa, a następnie wsiadł do osobowego renault i odjechał. Auto poruszało się całą szerokością jezdni, po czym wjechało na deptak dla pieszych. Policjant mając podejrzenia, że kierowca jest nietrzeźwy natychmiast zareagował. Zatrzymał pojazd, a z jego wnętrza wyczuł silną woń alkoholu. Pomimo agresji ze strony kierującego pojazdem, uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 28-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Czujność funkcjonariusza i podjęte przez niego działania pozwoliły być może uniknąć tragedii na drodze. Pamiętajmy jednocześnie, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

st. sierż. Dominika Kwakszys/ Policja Złotoryja

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 95 dni temu dnia 14/05/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 14, 2019 @ 10:50 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zakochaj się w Legnicy

“Zakochaj się w Polsce” o zadurzeniu w Legnicy

Read More →