basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci złapali oszusta w wypożyczonym BMW

Przez   /   18/03/2019  /   No Comments

Legniccy policjanci zatrzymali 27-latka, który wypożyczył samochód marki BMW o wartości 220 tys. złotych posługując się fałszywymi dokumentami. Zachowanie mężczyzny, w trakcie wypożyczenia samochodu wydawało się podejrzane dla pracownika wypożyczali, który o swoich przypuszczeniach powiadomił policję. Po zatrzymaniu okazało się, że wrocławianin był już karany za podobne przestępstwa.

Plan 27-latka był prawie dokonały. Kilka dni temu mężczyzna pojawił się w wypożyczalni samochód na terenie Wrocławia i wypożyczył samochód marki BMW o wartości 220 tys. złotych. Podczas podpisywania umowy 27-latek zachowywał się bardzo nerwowo, a dokumenty podpisywał w rękawiczkach. Następnie mężczyzna opuścił wynajętym autem teren firmy. Spostrzeżenia pracownika wypożyczalni, nie dawały mu spokoju. W związku z tym postawił sprawdzić dokładnie wiarygodność mężczyzny i przedstawionych przez niego dokumentów. Po chwili okazało się, że osoba, która wypożyczyła BMW, najprawdopodobniej posłużyła się podrobionym dowodem osobistym oraz prawem jazdy. O swoich przypuszczeniach pracownik wypożyczalni powiadomił policję.

Po sprawdzeniu pojazdu za pomocą nadajnika GPS okazało się, że samochód porusza się w kierunku Legnicy. Powiadomieni o cały zdarzeniu legniccy policjanci, natychmiast podjęli działania pościgowe za wskazanym pojazdem. Na ulicy Zamiejskiej w Legnicy funkcjonariusze zauważyli szukany samochód i siedzącego w nim mężczyznę.

Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i podrobienia oraz używania sfałszowanych dokumentów w warunkach recydywy, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Policja Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 92 dni temu dnia 18/03/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 18, 2019 @ 1:50 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pasieka 065

Legnica otwiera miejską pasiekę. Chce mieć ich więcej

Read More →