VOSS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci z Legnicy najlepsi w ratowaniu życia

Przez   /   22/05/2017  /   No Comments

40 policjantów z Dolnego Śląska rywalizowało w finale wojewódzkim V edycji Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbyły się 19 kwietnia br. we Wrocławiu. Spośród 20 drużyn, pierwsze miejsce zajęli mł. asp. Piotr Flejterski oraz asp. Marcin Weber – funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Zwycięski patrol będzie reprezentować Dolny Śląsk na finale ogólnopolskim, który odbędzie się już 30 maja br. w Słupsku.

19 maja 2017r. we Wrocławiu, odbyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach wojewódzkich udział wzięło 40 policjantów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe garnizonu dolnośląskiej Policji.

To kolejna – V już edycja turnieju, którego głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania. Zawody w skali kraju przeprowadzane są trzystopniowo. Pierwszy z nich, to eliminacje na szczeblu powiatowym, drugi to finał wojewódzki, a trzeci – ostatni stopień, to finał na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się już 30 maja br. w Słupsku.

Policjanci biorący udział w finale wojewódzkim przeszli m.in. przez sprawdzian wiedzy oraz przeprowadzanie interwencji w określonych sytuacjach, połączonych z udzieleniem pierwszej pomocy. Ostatecznie w zawodach zwyciężył patrol w składzie mł. asp. Piotr Flejterski i asp. Marcin Weber z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i to ci policjanci będą reprezentować Dolny Śląsk na finale ogólnopolskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za naszych legnickich policjantów trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim !
sierż. szt. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 368 dni temu dnia 22/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2017 @ 10:46 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

matka-kurka-drop-3

Prokuratura odmówiła Matce Kurce. Bloger donosi dalej

Read More →