PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policja przejęła tysiąc porcji amfetaminy i marihuany

Przez   /   18/12/2017  /   No Comments

W jednym z legnickich mieszkań policjanci trafili na dużą ilość narkotyków. Wizyta mundurowych zaskoczyła domowników. Gospodyni próbowała ciałem zasłonić wejście do pomieszczenia z amfetaminą, a gdy funkcjonariusze rozpoczęli przeszukanie, inna kobieta wyrzuciła część trefnego towaru przez okno. Ametamina (ponad tysiąc porcji) należała do 19-latka, któremu za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi teraz do 10 lat więzienia. 

Jak informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy legnickieh Policji, do zatrzymania doszło pod koniec zeszłego tygodnia. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji uzyskali informację na temat pary – 43-letniej kobiety i 19-letniego mężczyzny  - która miała ukrywać znaczne ilości narkotyków. Postanowiono sprawdzić ten trop.

Od progu mieszkania strzał wyglądał na celny. 43-letnia kobieta łudziła się, że jak zasłoni ciałem drzwi do jednego z pomieszeń, to policanci nie zajrzą do środka. Inna, wykorzystując zamieszanie, wyrzuciła część narkotyków przez okno. Policjanci połapali się w ich działaniach. Zabezpieczyli w sumie ponad tysiąc porcji handlowych amfetaminy i drugie tyle działek z marihuaną. Znaleźli także wagę i urządzenia do rozdrabniania narkotyków.

- Podczas przeszukania został zatrzymany 19-latek i 43-letnia kobieta – mówi Iwona Król-Szymajda. – Prowadzone przez funkcjonariuszy czynności procesowe i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 19-latkowi zarzutów dotyczących posiadania oraz udzielania środków odurzających. Wobec młodego mężczyzny na wniosek policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował dozór policyjny. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także skalę procederu. Niewykluczone są także dalsze zatrzymania osób powiązanych z tą sprawą.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 359 dni temu dnia 18/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 18, 2017 @ 1:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

v__0586 (1)

Załoga legnickiego MOPS prosi o większe podwyżki

Read More →